تکنولوژی تویوتا برای کمک به رانندگان دست وپا چلفتی!

  1. چهارشنبه ۱۶ بهمن ۹۸ ساعت ۱۳:۰۳ (۴ سال،۴ ماه قبل)
تکنولوژی تویوتا برای کمک به رانندگان دست‌وپا چلفتی!
به گزارش فرانگر

عملکرد جلوگیری از شتاب گیری تویوتا برای پیشگیری از فشردن اشتباهی و ناگهانی پدال گاز طراحی شده و از تابستان سال جاری میلادی و به عنوان بخشی از به روزرسانی پکیج ایمنی Safety Sense این برند عرضه خواهد شد.

این تکنولوژی جدید اولین بار به صورت آپشن در دسترس خودروهای تویوتا در بازار ژاپن خواهد بود و پس از روانه سایر بازارها نیز خواهد شد. ژاپنی ها همچنین به برخی محصولات کنونی خود سیستم های کنترل شتاب گیری را اضافه خواهند کرد.

تکنولوژی تویوتا برای کمک به رانندگان دست وپا چلفتی!

این تکنولوژی جدید که برخلاف سیستم کنترل شتاب گیری قدیمی عمل می کند به دنبال کنترل شتاب گیری خودرو به خاطر استفاده غیرعادی از پدال حتی در زمانی است که مانعی جلوی خودرو وجود ندارد. در کل تویوتا معتقد است این تکنولوژی جدید می تواند تعداد تصادفات رخ داده به خاطر استفاده اشتباه از پدال گاز در پارکینگ ها و دیگر بخش ها را کاهش دهد.

تکنولوژی تویوتا برای کمک به رانندگان دست وپا چلفتی!

تویوتا همچنین برنامه هایی برای به اشتراک گذاشتن این تکنولوژی با دیگر خودروسازان دارد. پیشرفت ناگهانی این تکنولوژی زمانی رخ داد که تویوتا اقدام به بررسی نمونه هایی در مسیرهای ایمن کرد، جایی که رانندگان باید به صورت سریع شتاب گرفته و سپس استفاده غیرعادی از پدال گاز را تشخیص می دادند.

تکنولوژی تویوتا برای کمک به رانندگان دست وپا چلفتی!

جلوگیری از شتاب گیری های این چنینی به دیگر سیستم های کمک راننده همچون ترمز اضطراری خودکار، نوربالای خودکار، هشدار خروج از مسیر، دستیار ردیابی لاین حرکتی، تشخیص علائم جاده ای و… ملحق خواهد شد.

تویوتا همچنین اواخر سال جاری میلادی برخی از تکنولوژی های ایمنی بکار رفته در محصولات لوکس لکسس را به محصولات رده میانی خود اضافه خواهد کرد. از جمله این موارد می توان به دستیار فرمان دهی اضطراری و دستیار توقف اضطراری خودرو اشاره کرد.

برچسب هااخبار تکنولوژی
همرسانی نوشتار: