نسل آیندهٔ آئودی RS۳، یک مگا هاچ بک با بیش از ۴۰۰ اسب قدرت

  1. چهارشنبه ۱۶ بهمن ۹۸ ساعت ۱۲:۰۲ (۴ سال،۵ ماه قبل)
نسل آیندهٔ آئودی RS3، یک مگا هاچ‌بک با بیش از 400 اسب قدرت
به گزارش فرانگر

آئودی اسپرت در حال کار روی نسل جدید هاچ بک اسپرت RS۳ است تا به جنگ قوی ترین خودروی این بخش یعنی مرسدس-آام گ A۴۵ S برود. حال یک پروتوتایپ از این خودرو در حال آزمایش دیده شده که البته استتار کاملی دارد و حتی پنجره های جانبی عقبی آن هم پوشیده شده اند اما بااین حال هنوز هم می توان برخی از ویژگی های آن را تشخیص داد. در بخش جلویی خودرو چراغ هایی جدید با طرحی مشابه دیگر محصولات تازهٔ آئودی، سپر برجسته با ورودی های هوای جدید در طرفین و جلوپنجرهٔ جدید به چشم می خورد.

در بخش جانبی می توان دید که سقف به سمت عقب شیب بسیار کمی دارد که این باعث کاهش فضای سر نمی شود. در این قسمت همچنین گلگیرها عریض تر شده و رکاب طراحی تیزی دارد. زیر این گلگیرها رینگ های بزرگ تری نسبت به A۳ معمولی قرار گرفته که از پشت آن ها دیسک های ترمز خنک شونده با کالیپرهای قرمزرنگ قابل مشاهده است. در عقب خودرو نیز چراغ های باریک LED جدید و همین طور دو سر اگزوز بیضی شکل بزرگ دیده می شود.

نسل آیندهٔ آئودی RS3، یک مگا هاچ بک با بیش از 400 اسب قدرت

هرچند از داخل نسل جدید RS۳ تصویری نداریم اما از کابین نسخهٔ ضعیف تر S۳ تصاویری گرفته شده که تقریباً به طور کامل با برادر قوی ترش یکسان است و RS۳ تنها از صندلی های تهاجمی تر و تریم متفاوت برخوردار خواهد بود. با توجه به این تصاویر، آئودی با دریچهٔ هوای لامبورگینی مانند در سمت راننده، صفحه آمپر دیجیتالی، نمایشگر جدید سیستم اطلاعاتی-سرگرمی و یک انتخاب گر دندهٔ کوچک، کابین نسل جدید خانوادهٔ A۳ را متحول کرده است. غربیلک فرمان D شکل و نشان های معمول RS هم از دیگر ویژگی های کابین RS۳ جدید خواهد بود.

نسل آیندهٔ آئودی RS3، یک مگا هاچ بک با بیش از 400 اسب قدرت

نسل جدید RS۳ به نسخهٔ بروز شدهٔ پیشرانهٔ ۲.۵ لیتری پنج سیلندر توربوشارژ آئودی مجهز خواهد بود که انتظار می رود افزایش قدرت کمی را نسبت به نسخهٔ کنونی ۴۰۰ اسب بخاری تجربه کند؛ بنابراین گمان می شود نسل جدید این هاچ بک داغ ۴۲۰ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور داشته باشد. البته شاید بعداً نسخهٔ پرفورمنس آن هم با ۴۵۰ اسب بخار قدرت ارائه گردد. در RS۳ جدید نیروی موتور توسط یک گیربکس اتوماتیک دوکلاچه و سامانهٔ کواترو به هر چهارچرخ منتقل می شود درحالی که شایعاتی در مورد وجود حالت دریفت در آن هم مطرح شده است. ممکن است نسل جدید مدل های A۳ و S۳ در نمایشگاه ژنو امسال رونمایی شود و سپس RS۳ جدید هم تا پایان سال جاری یا اوایل سال آینده معرفی خواهد شد.

نسل آیندهٔ آئودی RS3، یک مگا هاچ بک با بیش از 400 اسب قدرت

برچسب هاآئودی A۳ - S۳ اسپرت تصاویر غیررسمی/جاسوسی هاچ بک
همرسانی نوشتار: