تأخیر در عرضه محصولات جدید مینی به خاطر برگزیت و هزینه ها

  1. چهارشنبه ۱۶ بهمن ۹۸ ساعت ۰۸:۰۴ (۴ سال،۵ ماه قبل)
تأخیر در عرضه محصولات جدید مینی به خاطر برگزیت و هزینه‌ها
به گزارش فرانگر

سرانجام پس از ماه ها کش و قوس فراوان، بریتانیا پس از ۴۷ سال به صورت رسمی از اتحادیه اروپا جدا شد. بریتانیا اولین کشوری بود که چنین کاری را انجام داد و همان گونه که تصور می کنید، این موضوع روی صنعت خودروی این کشور تأثیر بزرگی گذاشته و خواهد گذاشت. بسیاری از خودروسازان قبلاً در برنامه های خود تجدیدنظر کرده و البته این عمل با تعدیل نیرو و تعطیلی کارخانه ها نیز همراه بوده است.

برای مثال هوندا کارخانه سوئیندون خود را در پایان سال ۲۰۲۱ تعطیل خواهد کرد و جگوار لندروور نیز اعلام کرده سه کارخانه خود را به صورت موقت تعطیل خواهد نمود. فورد، رولزرویس و استون مارتین نیز نگرانی های خود درباره تأثیر منفی برگزیت روی صنعت خودروی این کشور را اعلام کرده اند و حالا یک خودروساز بریتانیایی دیگر از جدا شدن این کشور از اتحادیه اروپا تأثیر می پذیرد.

تأخیر در عرضه محصولات جدید مینی به خاطر برگزیت و هزینه ها

سخنگوی مینی در مصاحبه با رویترز اعلام کرده طول عمر محصولات کنونی این خودروساز به بیش از ۶ سال افزایش خواهد یافت. ماکسیمیلیان شوبرل گفته این تصمیم به خاطر هزینه های بالا و برگزیت اتخاذ شده است. ب ام و می خواهد از طریق صرفه جویی های مالی که با کاهش هزینه ها و کاهش تعداد پیشرانه ها و گیربکس ها به دست خواهد آمد مبلغ ۱۲ میلیارد یورو را تا سال ۲۰۲۲ حفظ کند.

تأخیر در عرضه محصولات جدید مینی به خاطر برگزیت و هزینه ها

همان گونه که یکی از تحلیلگران صنعت خودرو می گوید، توسعه یک پلتفرم جدید هزینه ای حدود ۱ میلیارد یورویی دارد. خودروهای کنونی همچنین باید برای پاس کردن جدیدترین استانداردهای آلایندگی اصلاح شوند و این امر هزینه های بیشتری را بر خودروسازان تحمیل می کند. همه ی این موارد به همراه سرمایه گذاری لازم برای توسعه خودروهای الکتریکی باعث شده خودروسازان برای حفظ سوددهی خود در صنعت چالش برانگیز خودرو با مشکل روبرو شوند.

تأخیر در عرضه محصولات جدید مینی به خاطر برگزیت و هزینه ها

سال ۲۰۱۹ سال خوبی برای مینی نبود زیرا این خودروساز فروش ۳۴۶۶۳۹ دستگاهی را ثبت کرد که حاکی از افت ۴.۱ درصدی بود. ماه دسامبر برای مینی اصلاً خوب نبود زیرا فروشش با افت نگران کننده ۱۷.۷ درصدی به ۲۷۵۱۴ دستگاه کاهش یافت. البته انتظار می رود امسال وضعیت مینی بهتر شود زیرا حدود ۸۰ هزار نفر علاقه خود برای خرید مینی الکتریک جدید را ابراز کرده اند هرچند مشخص نیست از این تعداد چند نفر به صورت واقعی خریدار این خودرو باشند.

تأخیر در عرضه محصولات جدید مینی به خاطر برگزیت و هزینه ها

تصاویر جاسوسی چند روز پیش نشان دهنده فیس لیفت مینی کانتری من بوده و احتمال دارد نسل بعدی کلابمن هم کمی بزرگ تر شده و به یک شاسی بلند تبدیل شود. همچنین خبرهایی درباره تولید یک خودروی اسپورت پیشرانه وسط توسط مینی به گوش رسیده اما به نظر نمی رسد در کوتاه مدت شاهد تولید چنین خودرویی باشیم.

برچسب هااخبار
همرسانی نوشتار: