۱۰ نکته مهم درباره نیسان فرونتیر جدید

 1. سه شنبه ۱۵ بهمن ۹۸ ساعت ۱۷:۰۲ (۳ سال،۹ ماه قبل)
10 نکته مهم درباره نیسان فرونتیر جدید
به گزارش فرانگر

سرانجام پس از تعلل های بسیار، نیسان تحرکاتی از خود برای به روزرسانی محصولات قدیمی نشان داد. نسل فعلی نیسان فرونتیر در حقیقت خودرویی بسیار قدیمی بوده و به همراه نیسان Z و GT-R جزو قدیمی ترین محصولات این خودروساز محسوب می شود.

این خودرو از سال ۲۰۰۴ تاکنون بدون تغییری مهم در بازار حضور داشته و برای اینکه بدانید دنیا در طول این زمان چقدر تغییر کرده کافی است به موارد زیر توجه داشته باشید:

آیفون سه سال پس از فرونتیر عرضه شده و حالا در دوازدهمین و سیزدهمین نسل خود قرار دارد. در سال ۲۰۰۴ بود که بازیگر فیلم چیزهای عجیب متولد شد و چهار سال پس از آن اولین محصول تسلا تولید شد. در خلال سال هایی که فرونتیر در بازار حضور داشته خود نیسان خودروهای روگ، نوت، لیف، ورسا و جوک را عرضه کرده است.

10 نکته مهم درباره نیسان فرونتیر جدید

10 نکته مهم درباره نیسان فرونتیر جدید

10 نکته مهم درباره نیسان فرونتیر جدید

10 نکته مهم درباره نیسان فرونتیر جدید

این خودرو در برخی بازارهای دیگر با نام ناوارا و NP۳۰۰ هم شناخته می شود. علیرغم سن بالا و طراحی قدیمی، فرونتیر هنوز هم فروش مناسبی داشته و احتمالاً این موضوع یکی از دلایلی بوده که نیسان در به روزرسانی محصولش عجله ای نداشته است. تولید نسل جدید یک خودرو هزینه های زیادی داشته و به همین خاطر فرونتیر ۱۹۰۹۰ دلاری برای خریداران زیادی گزینه مناسبی بوده است. البته رقبای کنونی این خودرو همگی برتر بوده و نسل جدید فرونتیر باید بهبود قابل توجهی را تجربه کند. در ادامه ۱۰ نکته مهم درباره فرونتیر جدید را خدمت شما عزیزان تقدیم می کنیم.

 • طراحی گیراتر و با ابهت تر

10 نکته مهم درباره نیسان فرونتیر جدید

نیسان چند وقت پیش کانسپت واریور را معرفی کرد و این خودرو تأثیر زیادی روی تایتان جدید گذاشت. دلایل زیادی برای انجام همین کار با فرونتیر جدید وجود دارد. نمایندگی هایی که در جلسه محرمانه نیسان حضور داشته اند به رسانه ها گفته اند ظاهر این پیکاپ جدید نسبت به نسل فعلی تغییرات زیادی داشته است. اگر فرونتیر بخواهد شانه به شانه خودروهایی همچون تویوتا تاکوما، فورد رنجر و شورولت کلرادو حرکت کند باید طراحی گیرایی داشته باشد.

 • پیشرانه ۶ سیلندر جدید

10 نکته مهم درباره نیسان فرونتیر جدید

در حال حاضر پیکاپ قدیمی نیسان با پیشرانه های متنوعی عرضه می شود اما نمونه ایده آل آن از نوع ۶ سیلندر ۴ لیتری با قدرت پذیرفتنی ۲۶۱ اسب بخاری است. برای یک پیکاپ گشتاور بیشتری مدنظر بوده و انتظار می رود نسل جدید فرونتیر با پیشرانه ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری به روز شده این خودروساز عرضه شود. اگرچه حجم این پیشرانه نسبت به نمونه بکار رفته در نسل فعلی کاهش یافته اما قدرت آن در نیسان پث فایندر به ۲۸۵ اسب بخار می رسد. خبرهایی هم درباره قدرت ۳۰۰ اسبی این نیروگاه آهنین در فرونتیر به گوش رسیده است.

 • دیگر گزینه های در دسترس

10 نکته مهم درباره نیسان فرونتیر جدید

شایعات زیادی درباره استفاده از پیشرانه ۴ سیلندر توربو بجای نمونه ۲.۵ لیتری تنفس طبیعی کنونی به گوش می رسد. این پیشرانه تنفس طبیعی قدرت ۱۵۲ اسبی داشته و انتظار داریم پیشرانه جدید عملکرد بهتری داشته باشد. نیسان همچنین می خواهد در آینده و در صورت وجود تقاضای مناسب نسخه هیبریدی فرونتیر جدید را معرفی کند. در صورت تحقق چنین امری شاهد تولید پیکاپی با گشتاور و ظرفیت کشش بهتر خواهیم بود.

 • تغییرات شاسی

10 نکته مهم درباره نیسان فرونتیر جدید

اخبار ضدونقیضی درباره شاسی فرونتیر جدید به گوش می رسد. برخی منابع گفته اند این خودرو از نسخه اصلاح شده شاسی نردبانی نسل فعلی استفاده خواهد کرد درحالی که برخی خبرگزاری ها اظهار داشته اند این خودرو از فریم کوتاه تر تایتان جدید سود خواهد برد. به هرحال نیسان از اهمیت ساختار قوی یک پیکاپ آگاه بوده و اگر یک شاسی مستحکم با پیشرانه ۶ سیلندر جدید ترکیب شود احتمالاً ظرفیت کشش بهتری را نسبت به مدل فعلی خواهیم دید.

 • گیربکس جدید

10 نکته مهم درباره نیسان فرونتیر جدید

با وجود پیشرانه ۶ سیلندر جدید نیسان نیازمند استخراج بهترین خروجی از قوای محرکه خواهد بود و از طرفی هم باید نیم نگاهی به مصرف سوخت فرونتیر جدید داشته باشد. به همین خاطر احتمال دارد پیکاپ نیسان از همان گیربکس ۹ سرعته اتوماتیک تایتان جدید استفاده کند. خبر خوب اینکه گیربکس یاد شده بسیار بهتر از دو گیربکس ۷ سرعته تایتان و ۵ سرعته فرونتیر کنونی می باشد. هنوز مشخص نیست که آیا گیربکس دستی هم برای فرونتیر جدید در نظر گرفته خواهد شد یا خیر هرچند احتمال چنین کاری پایین می باشد.

 • روش بازاریابی جدید

10 نکته مهم درباره نیسان فرونتیر جدید

در اکتبر سال پیش بود که معاون برنامه ریزی تولید نیسان گفت فرونتیر جدید روی ویژگی های خاص خود همچون تکنولوژی و دینامیک رانندگی تمرکز خواهد کرد. معاون بخش طراحی نیسان نیز گفته بود این پیکاپ به دنبال افرادی با سبک زندگی ماجرا خواهد بود. ایده ی تولید یک پیکاپ میان سایز به عنوان خانه ی کاری شاید چندان با سبک زندگی ماجراجویی هماهنگی نداشته باشد اما خب باید منتظر ماند و دید که ژاپنی ها چه برنامه هایی برای این خودرو در نظر گرفته اند.

 • سیستم تعلیق پنج اتصالی در عقب

10 نکته مهم درباره نیسان فرونتیر جدید

ما از این مورد مطمئن نیستیم اما سومین نسل ناوارا در دیگر بازارها چنین چیزی را دیده اند. به همین خاطر است که حدس می زنیم سیستم تعلیق پیچشی بجای نمونه ی فنر تخت سنتی بکار رود. در این صورت شاهد سواری نرم تر فرونتیر خواهیم بود و درعین حال این کار تأثیری روی ظرفیت یدک کشی و بارکشی آن نخواهد گذاشت. تولید فنرهای تخت راحت تر بوده بنابراین احتمال دارد تعلیق پیچشی باعث افزایش قیمت خودرو شود و شاید هم در برخی بازارها گزینه ای برای خریدارانی باشد که از پیکاپ خود بیشتر برای ترددهای روزانه استفاده می کنند.

 • کابین جادارتر

10 نکته مهم درباره نیسان فرونتیر جدید

فضای داخل کابین این پیکاپ میان سایز خیلی زیاد نبوده است. جدیدترین نسخه ناوارا با ورود و خروج بهتر به کابین معرفی شده بود و درب های پهن تری هم داشت. با وجود شاسی جدید یا اصلاح شده و همچنین بازخوردهای دریافتی از مدل کنونی، انتظار می رود فضای شانه ی کابین فرونتیر جدید بهبود بخشد و کیفیت کلی متریال هم بالاتر رود.

 • سیستم های کمک راننده پیشرفته

10 نکته مهم درباره نیسان فرونتیر جدید

تکنولوژی یکی از مهم ترین ویژگی های نسل جدید فرونتیر خواهد بود و انتظار می رود سپر ایمنی ۳۶۰ نیسان به صورت استاندارد در این خودرو وجود داشته باشد. این بسته ایمنی شامل مواردی همچون ترمز اضطراری خودکار با تشخیص عابران پیاده، هشدار نقاط کور، هشدار ترافیک عقب، هشدار خروج از مسیر، دستیار نوربالا و ترمز اضطراری عقب می باشد. نیسان قول داده این بسته ایمنی را تا سال ۲۰۲۱ به صورت استاندارد روی تمامی محصولات پرفروش خود نصب کند.

 • رونمایی در سال جاری میلادی

10 نکته مهم درباره نیسان فرونتیر جدید

نیسان اشاره ای به زمان دقیق رونمایی از فرونتیر جدید نداشته و اگرچه نسل فعلی این خودرو هنوز در حال فروش است اما ژاپنی ها به خوبی می دانند که معرفی نسل جدید روی فروش مدل فعلی تأثیر خواهد گذاشت. تا آنجایی که می دانیم نسل جدید این پیکاپ از فوریه ۲۰۲۱ وارد بازار خواهد شد بنابراین انتظار می رود تا پایان تابستان سال جاری شاهد رونمایی آن باشیم. هنوز جزئیات قیمت فرونتیر جدید هم مشخص نیست اما گمان می کنیم این خودرو گران تر از نسل فعلی باشد.

منبع carbuzz

برچسب هاپیکاپ - وانت
همرسانی نوشتار: