معرفی ۱۰ خودرو با بیشترین میزان مصرف سوخت

 1. دوشنبه ۱۴ بهمن ۹۸ ساعت ۱۸:۰۴ (۴ سال،۵ ماه قبل)
بوگاتی شیرون
به گزارش فرانگر

اکثر خریداران خودروهای جدید در آمریکا برای بررسی میزان مصرف سوخت یک خودرو به آمار و ارقام دولتی تکیه می کنند تا به این ترتیب کم مصرف ترین خودرو را پیدا کنند؛ اما زمانی که فکر می کنید بهترین گزینه را پیدا کرده اید می توانید بدترین گزینه را انتخاب کنید! و این همان چیزی است که ما از لیست سالانه آژانس حفاظت از محیط زیست آمریکا EPA پیدا کرده ایم.

همان گونه که حدس می زنید، خودروهای اسپورت پرفورمنس و محصولات لوکس در این لیست حضور پررنگی دارند؛ اما اگر بتوانید چنین خودروهایی را خریداری کنید احتمالاً به قیمت سوخت و میزان مصرف خودرو توجهی نخواهید کرد. قیمت ارزان ترین خودروی حاضر در این لیست از ۳۰۲۹۵ دلار شروع می شود اما اکثر آن ها چند صد هزار دلار قیمت دارند.

همیشه می توان درباره چنین لیست هایی و همچنین کلاس بندی خاص EPA بحث کرد. برای مثال می توان به فراری GTC۴Lusso اشاره کرد که طبق لیست EPA در کلاس مینی کامپکت ها قرار می گیرد! اما خب EPA قوانین خودش را دارد. بجای جنگ و جدل دراین باره بیایید روی مصرف سوخت خودروها تمرکز کرده و از لامبورگینی به خاطر تولید پیشرانه ای که به سیستم غیرفعال سازی سیلندر و استارت/استاپ مجهز است تشکر کنیم.

 • بوگاتی شیرون (دو نفره)

مصرف سوخت ترکیبی: ۲۱.۳۸ لیتر در هر صد کیلومتر

قیمت پایه: ۲۹۹۰۰۰۰ دلار

پیشرانه: ۱۶ سیلندر ۸ لیتری کوادتوربوی ۱۵۰۰ اسب بخاری، گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه اتوماتیک

بوگاتی شیرون بدترین میزان مصرف سوخت بین تمامی خودروهای سال ۲۰۲۰ را دارد. EPA می گوید مالکان شیرون به ازای ۴۰ کیلومتر رانندگی با این خودرو باید ۷.۳۴ دلار پول برای سوخت هزینه کنند اما با قیمت ۳ میلیون دلاری، چه کسی به چنین چیزهایی اهمیت می دهد؟ شما شیرون را برای راندن با سرعت فراتر از ۴۰۰ کیلومتر در ساعت می خرید نه برای مصرف سوخت! نمی توانید شیرون واقعی را بخرید؟ به فکر مدل لگوی بدون آلایندگی باشید!

 • لامبورگینی آونتادور کوپه و رودستر (دو نفره)

مصرف سوخت ترکیبی: ۲۱.۳۸ لیتر در هر صد کیلومتر

قیمت پایه: ۴۲۱۳۲۱ دلار

پیشرانه: ۱۲ سیلندر ۶.۵ لیتری ۷۳۰ اسب بخاری، گیربکس ۷ سرعته اتوماتیک

لامبورگینی آونتادور کوپه و رودستر

اگرچه مصرف سوخت ترکیبی این سوپر اسپورت ایتالیایی با شیرون برابر است اما آونتادور در بزرگراه اندکی کم مصرف تر می باشد؛ اما شما چنین هیولایی را برای مصرف سوخت کم نمی خرید. شما می توانید در نسخه SVJ قدرت بیشتری داشته باشید اما EPA مصرف این مدل را اعلام نکرده است. حداقل استفاده از تکنولوژی غیرفعال سازی سیلندر و استارت/استاپ باعث شده اوضاع از این بدتر نشود!

 • فراری GTC۴Lusso (مینی کامپکت)

مصرف سوخت ترکیبی: ۱۸.۰۹ لیتر در هر صد کیلومتر

قیمت پایه: ۳۰۴۷۵۰ دلار

پیشرانه: ۱۲ سیلندر ۶.۳ لیتری ۶۸۰ اسب بخاری، گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه اتوماتیک

فراری GTC4Lusso

شما می توانید این فراری را یک شوتینگ بریک، یک هاچبک یا طبق گفته EPA یک مینی کامپکت بنامید اما نمی توانید آن را خودرویی کم مصرف بدانید. با مصرف سوخت حدود ۱۸ لیتری، این خودرو علاقه زیادی به بنزین داشته که خب طبیعی هم هست. سرعت بالا یعنی مصرف سوخت بالا و رسیدن در عرض ۳.۴ ثانیه از سکون به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت هزینه بر است. حداقل می توانید مقداری کیف و لوازم جانبی با خود حمل کنید تا پرداخت هزینه سوخت برایتان خیلی سنگین به نظر نرسد!

 • فورد موستانگ شلبی GT۵۰۰ (ساب کامپکت)

مصرف سوخت ترکیبی: ۱۶.۸ لیتر در هر صد کیلومتر

قیمت پایه: ۷۳۹۹۵ دلار

پیشرانه: ۸ سیلندر ۵.۲ لیتری سوپرشارژردار ۷۶۰ اسب بخاری، گیربکس ۷ سرعته دوکلاچه اتوماتیک

فورد موستانگ شلبی GT500

بالاخره یک خودروی پرمصرف نسبتاً خوش قیمت در لیست ظاهر شد! موستانگ شلبی GT۵۰۰ قیمت پایه ۷۳۹۹۵ دلاری دارد که برای خودرویی با عنوان “قوی ترین و سریع ترین موستانگ تاریخ” بد نیست. شتاب صفر تا ۹۶ کیلومتر در ساعت ۳.۳ ثانیه ای جزو ویژگی های این خودرو بوده و نباید نگران باشید یرا می توانید هنوز هم پول بیشتری خرج کنید! پکیج فیبر کربن ۱۸۵۰۰ دلاری و نوارهای مسابقه ای ۱۰ هزار دلار تنها بخشی از آپشن های GT۵۰۰ هستند. با همه ی این ها می توانید قیمت خودرو را بالا ببرید اما نمی توانید مصرف سوختش را پایین بیاورید!

 • رولزرویس دون (کامپکت)

مصرف سوخت ترکیبی: ۱۶.۸ لیتر در هر صد کیلومتر

قیمت پایه: ۳۴۹۰۵۰ دلار

پیشرانه: ۱۲ سیلندر ۶.۶ لیتری توئین توربوی ۵۶۳ اسب بخاری، گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک

رولزرویس دون

اولین خودرو از ۵ محصول حاضر در لیست EPA رولزرویس دون با قدرت ۵۶۳ اسب بخار است. این خودروی روباز، چهارنفره و لوکس از ویژگی های زیادی برخوردار است. شتاب دون در ۴.۳ ثانیه ثبت شده اما تمرکز اصلی آن روی راحتی است. برای مثال گیربکس خودرو از داده های جی پی اس برای تعویض دنده بر مبنای شرایط جاده استفاده می کند. این نشان می دهد که رولزرویس از تکنولوژی های مدرن در محصولات خود استفاده می کند اما خب مهندسان شرکت مصرف سوخت کم را در اولویت خود قرار نداده اند.

 • رولزرویس ریث (میان سایز)

مصرف سوخت ترکیبی: ۱۶.۸ لیتر در هر صد کیلومتر

قیمت پایه: ۳۱۴۴۰۰ دلار

پیشرانه: ۱۲ سیلندر ۶.۶ لیتری توئین توربوی ۶۲۴ اسب بخاری، گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک

رولزرویس ریث

به لطف پیشرانه ۱۲ سیلندر ۶۲۴ اسب بخاری و فاصله بین محوری کوتاه تر از گوست، ریث عملکرد بهتری حداقل از نظر مصرف سوخت داشته است. همچون همیشه تمرکز این خودرو روی آپشن های متنوع و اشرافیت و راحتی بوده و نباید خیلی به فکر مصرف سوخت باشید. همانند رولزرویس دون و در واقع همانند تمامی محصولات رولزرویس در این لیست، ریث مصرف ۱۶.۸ لیتری را ثبت می کند.

 • رولزرویس گوست و گوست EW (سدان بزرگ)

مصرف سوخت ترکیبی: ۱۶.۸ لیتر در هر صد کیلومتر

قیمت پایه: ۳۲۵ هزار دلار (تخمینی)

پیشرانه: ۱۲ سیلندر ۶.۶ لیتری توئین توربوی ۵۶۳ اسب بخاری، گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک

رولزرویس گوست و گوست EW

حضور رولزرویس در این لیست همچنان ادامه دارد. هر دو نسخه عادی و کشیده ی گوست مصرفی مشابه دیگر محصولات این خودروساز بر جای می گذارند. نسل جدید گوست در راه است و پلتفرم قدیمی سری ۷ را کنار خواهد گذاشت تا از زیرساخت خاص خود استفاده کند. همچنین نیروگاه ۶.۷ لیتری توئین توربوی فانتوم و کولینان جدید در آن بکار خواهد رفت. هنوز مشخص نیست که آیا مصرف سوخت این خودرو بهبود خواهد یافت یا خیر اما فکر نمی کنیم در صورت بهبود هم این عدد بزرگ باشد.

 • رولزرویس فانتوم و فانتوم EWB (سدان بزرگ)

مصرف سوخت ترکیبی: ۱۶.۸ لیتر در هر صد کیلومتر

قیمت پایه: ۴۵۲۷۵۰ دلار

پیشرانه: ۱۲ سیلندر ۶.۶ لیتری توئین توربوی ۵۶۳ اسب بخاری، گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک

رولزرویس فانتوم و فانتوم EWB

فانتوم برای ناپدید کردن جاده مهندسی شده است. سیستم تعلیق بادی و دوربین های نصب شده در خودرو باعث می شوند سواری بسیار نرمی ایجاد شود. گیربکس هم دنده ها را به صورت نامحسوسی تعویض می کند؛ اما همه ی این راحتی و سرعت مناسب با مصرف سوخت بالا به دست آمده است.

 • رولزرویس کولینان (استیشن میان سایز)

مصرف سوخت: ۱۶.۸ لیتر در هر صد کیلومتر

قیمت پایه: ۳۲۷۷۵۰ دلار

پیشرانه: ۱۲ سیلندر ۶.۷ لیتری توئین توربوی ۵۶۳ اسب بخاری، گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک

رولزرویس کولینان

حتی اگر کولینان از نظر EPA به عنوان یک استیشن میان سایز هم شناخته شود باید گفت رولزرویس با محصولی فوق العاده نرم و لوکس وارد بازار شاسی بلندها شده است. وزن بالا به همراه جدا شدن شما از محیط بیرون منجر به مصرف سوخت بالا شده است.

 • بیوک رگال تور ایکس (استیشن کوچک)

مصرف سوخت: ۹.۷۹ لیتر در هر صد کیلومتر

قیمت پایه: ۳۰۲۹۵ دلار

پیشرانه: ۴ سیلندر ۲ لیتری توربوی ۲۵۰ اسب بخاری، گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک

بیوک رگال تور ایکس

ما در بررسی های خود نیز اعلام کردیم که رقبایی همچون سوبارو اوت بک و ولوو V۶۰ مصرف سوخت بهتری داشته و خب از دیدن نتایج EPA هم تعجب نکردیم. رگال تور ایکس AWD مصرف ترکیبی حدود ۹.۸ لیتری را نشان می دهد. این خودرو از نظر مصرف سوخت کلی جایگاه بدی نسبت به رقبای خود دارد.

منبع caranddriver
همرسانی نوشتار: