مینی خودروی اسپورت پیشرانه وسط می سازد؟!

  1. دوشنبه ۱۴ بهمن ۹۸ ساعت ۱۳:۰۲ (۴ سال،۵ ماه قبل)
مینی خودروی اسپورت پیشرانه وسط می‌سازد؟!
به گزارش فرانگر

سال ۲۰۱۹ برای گروه ب ام و سال خوبی بود و فروش آن با افزایش چند درصدی به حداقل ۲.۵ میلیون دستگاه رسید. اگرچه فروش مینی بریتانیا افت ۴ درصدی داشت اما بخش M ب ام و فروش حدود ۱۳۵ هزار دستگاهی داشت که نشان دهنده رشد ۳۲ درصدی است. این وضعیت باعث شده مینی در چشم مدیران به عنوان برندی مناسب تولید محصولات پرفورمنس مطرح شود. اگرچه مینی قبلاً هاچبک داغ GP را ساخته اما ایده ی تولید خودرویی سریع تر مشابه محصولاتی همچون آلپاین A۱۱۰ را به کل کنار نگذاشته است.

دست اندرکاران وب سایت موتورینگ استرالیا شانس گفت وگو با مدیر روابط عمومی مینی را داشته اند. اندراس لامپکا در مراسم معرفی مینی الکتریک در میامی آمریکا سخن گفته است. اگرچه سبد محصولات کنونی این برند از مدل های دیفرانسیل و پیشرانه جلو تشکیل شده اما برخی مدل ها به سیستم چهار چرخ محرک مجهز بوده و شانس زیادی برای تولید خودرویی پیشرانه وسط وجود دارد.

مینی خودروی اسپورت پیشرانه وسط می سازد؟!

او گفته است: “اگر مهندسان ما فضا و منابع بیشتری در اختیار داشته باشند یک خودروی پیشرانه وسط خواهند ساخت.” و با توجه به جهتی که مینی در پیش گرفته، این خودرو ضرورتاً از پیشرانه درون سوز استفاده نخواهد کرد. زمانی که از لامپکا سؤال شده، او گفته محصول موردبحث نمی تواند خیلی از مینی سوپرلگرای چند سال پیش دور باشد.

مینی خودروی اسپورت پیشرانه وسط می سازد؟!

این مدیر ارشد اظهار داشته است:

اجازه دهید ببینیم چه پیش خواهد آمد. بله اوقات هیجان انگیزی برای مینی وجود دارد. ما مطمئن هستیم تصمیمات درستی اتخاذ می کنیم اما شما نمی دانید که در آینده چه چالشی برای برند ما به وجود خواهد آمد.

مینی سوپرلگرا در سال ۲۰۱۴ و در ایتالیا معرفی شد و در واقع یک خودروی دو نفره سبک وزن بود که با همکاری شرکت کوروزریا تورینگ سوپرلگرا تولید شد. قرار بود این خودرو از پیشرانه الکتریکی استفاده کند اما مقامات مینی تصمیم گرفتند این پروژه را مسکوت بگذارند.

مینی خودروی اسپورت پیشرانه وسط می سازد؟!

برچسب هااخبار اسپرت جدید
همرسانی نوشتار: