شکایت از فراری به خاطر نام “پورسانگ”!

  1. یکشنبه ۱۳ بهمن ۹۸ ساعت ۱۱:۰۳ (۴ سال،۴ ماه قبل)
شکایت از فراری به خاطر نام “پورسانگ”!
به گزارش فرانگر

فراری شاید مشهورترین خودروساز دنیا باشد که به خاطر سوپرکارها و هایپرکارهایی با طراحی های نفس گیر، پیشرانه های قوی و میراثی گران بها در مسابقات خودرویی و ویژگی های انحصاری خود شناخته می شود. اسب رقصان ایتالیا همچنین به خاطر فعالیت بسیار زیاد قانونی و حقوقی شناخته شده و هر چیزی که به هویت و ذهنیت این برند صدمه ای بزند فوراً با واکنش وکلای قانونی فراری روبرو خواهد شد.

اما این بار در داستانی کاملاً برعکس، یک موسسه خیریه غیرانتفاعی از فراری به خاطر استفاده از نام پورسانگ شکایت کرده است! معنی این واژه می تواند “خون خالص” یا “کامل” باشد. این نام قرار است یا بهتر است بگوییم قرار بود در اولین شاسی بلند تاریخ فراری بکار رود.

شکایت از فراری به خاطر نام “پورسانگ”!

موسسه پورسانگ این نام را به عنوان راهی برای نشان دادن مخالفت با دوپینگ در ورزش انتخاب کرده است. موسسه یاد شده علاوه بر فعالیت های ضد دوپینگ خود کمپ های تمرینی برای دوندگان در کنیا تأسیس کرده و بررسی های سلامتی افراد سالمند را نیز انجام می دهد. این موسسه همچنین گفته نام پورسانگ را در سال ۲۰۱۳ برای استفاده روی لباس ها و سایر محصولات ثبت تجاری کرده است. آن ها تلاش داشته اند تا با مدیران فراری تماس بگیرند اما از آنجایی که راهی برای دست یابی به توافق وجود نداشته، بنابراین ثبت تجاری فراری برای این نام در اروپا را مسدود کرده اند. فراری گفته این موسسه استفاده کافی از نام پورسانگ را برای تضمین انحصاری بودن آن انجام نداده و در طول ۵ سال گذشته از این نام اصلاً استفاده ای نکرده است.

شکایت از فراری به خاطر نام “پورسانگ”!

شکایت از فراری به خاطر نام “پورسانگ”!

الساندرو مازتی وکیل این موسسه خیریه اظهار داشته این ماجرا بسیار واضح و روشن است. او گفته شواهد زیادی برای فعالیت این موسسه وجود داشته و حتی آن ها با آدیداس برای تولید کفش ها و لباس هایی با این نام توافق داشته اند. مؤسس این خیریه هم گفته است: “من با اینکه می دانم در برابر یکی از مهم ترین برندهای دنیا قرار گرفته ام اما از این موضوع ترسی ندارم.”

برچسب هااخبار فراری پورسانگ
همرسانی نوشتار: