خداحافظی با لینکلن MKZ تا پایان امسال

  1. یکشنبه ۱۳ بهمن ۹۸ ساعت ۱۰:۰۳ (۴ سال،۵ ماه قبل)
خداحافظی با لینکلن MKZ تا پایان امسال
به گزارش فرانگر

در بخشی از اعلامیهٔ لینکلن برای همکاری با ریویان آمده است که برند لوکس فورد قصد دارد تا پایان سال جاری به تولید سدان MKZ در کارخانهٔ خود در مکزیک پایان دهد. اتوبلاگ، تولید این سدان لوکس اواسط امسال به پایان می رسد و دیگر مدل ۲۰۲۱ برای آن وجود نخواهد داشت. در ادامهٔ این اعلامیه آمده است که کنار رفتن MKZ باعث می شود کارخانهٔ مکزیک برای تولید خودروهای جدید فورد آماده شود. البته این شرکت هیچ حرفی در مورد محصولات آیندهٔ خود نزده است.

شایعات در مورد مرگ MKZ اما به چندین سال پیش بازمی گردد و اولین گزارش ها ادعا می کردند ۲۰۱۹ آخرین مدل آن خواهد بود. در آن زمان لینکلن هنوز به فکر توسعهٔ جانشینی برای MKZ بود. شایعات بعدی اما حاکی از آن هستند که این شرکت قصد احیای نام زفیر را دارد تا به عنوان یک سدان جدید دیفرانسیل عقب جایگزین MKZ شود. درهرحال فعلاً با حذف MKZ، سدان کانتیننتال تنها خودروی سنتی در سبد محصولات لینکلن خواهد بود و همچنین ممکن است آخرین سدان این شرکت هم باشد.

خداحافظی با لینکلن MKZ تا پایان امسال

در آخرین توافق فورد با اتحادیهٔ کارگران اتومبیل سازی گفته شده تولید کانتیننتال در کارخانهٔ Flat Rock تا پایان چرخهٔ عمر آن ادامه خواهد داشت اما در این اسناد هیچ اشاره ای به جانشین نشده و هیچ شایعات محکمی هم در این رابطه وجود ندارد. از سوی دیگر، شایعات مربوط به احیای زفیر هم فعلاً رسماً تأیید نشده اند؛ بنابراین اگر از این سدان جدید هم خبری نباشد، در آینده ای نه چندان دور در سبد محصولاتت لینکلن فقط شاهد حضور شاسی بلندها خواهیم بود.

خداحافظی با لینکلن MKZ تا پایان امسال

برچسب هااخبار سدان لوکس
همرسانی نوشتار: