خرید ۱۶ درصد از سهام آستون مارتین توسط لارنس استرول

  1. شنبه ۱۲ بهمن ۹۸ ساعت ۰۹:۰۲ (۴ سال،۴ ماه قبل)
خرید 16 درصد از سهام آستون‌مارتین توسط لارنس استرول
به گزارش فرانگر

میلیاردر کانادایی و مالک تیم فرمول یک ریسینگ پوینت ۱۶.۷ درصد از سهام آستون مارتین را به مبلغ ۱۸۲ میلیون پوند خریداری کرده است. علاوه بر این، وی ۳۱۸ میلیون پوند دیگر هم در این شرکت سرمایه گذاری کرده و مجموعاً ۵۰۰ میلیون پوند سرمایه به آستون مارتین تزریق کرده است. از این ۵۰۰ میلیون پوند، ۵۵.۵ میلیون پوند به عنوان بودجهٔ کوتاه مدت برای بهبود فوری نقدینگی آستون مارتین در نظر گرفته شده تا به افزایش تولید شاسی بلند DBX کمک شود. همچنین به عنوان بخشی از این معامله، تیم ریسینگ پوینت از فصل ۲۰۲۱ به آستون مارتین تغییر نام خواهد داد.

استرول برای این معامله توانست جیلی را مغلوب کرده و سهام آستون مارتین را به دست آورَد. وی «پنی هیوز» را جایگزین رئیس این شرکت خواهد کرد اما اندی پالمر همچنان مدیرعامل باقی خواهد ماند. این سرمایه گذاری همچنین تغییراتی را هم در استراتژی آیندهٔ آستون مارتین ایجاد خواهد کرد. یکی از این تغییرات، تأخیر در احیای برند لاگوندا به بعد از سال ۲۰۲۵ است درحالی که قرار بود این کار در سال ۲۰۲۲ صورت گیرد. قرار است لاگوندا به یک برند لوکس سطح بالا با خودروهای تمام الکتریکی تبدیل شود.

خرید 16 درصد از سهام آستون مارتین توسط لارنس استرول

هم زمان با این معامله، آستون مارتین از کاهش ۱۰ میلیون پوندی هزینه های عملیاتی سالانهٔ خود هم خبر داده است که شامل حذف تعدادی از کارکنان می شود؛ اما هرچند DBX اولویت فوری آستون مارتین است، این شرکت همچنان همکاری خود با ردبول را تا زمان تحویل والکری که انتظار می رود اواخر سال جاری صورت گیرد ادامه خواهد داد. علاوه بر این، آستون مارتین همچنان به سوپرکارهای موتور وسط خود یعنی والهالا و ونکوئیش هم متعهد خواهد ماند و انتظار می رود اولی در سال ۲۰۲۲ به بازار عرضه شود. آستون مارتین قصد دارد برای این سوپراسپرت ها یک پیشرانهٔ V۶ ماژولار کارآمد با قابلیت هیبریدی را توسعه دهد که در اواسط امسال آماده می شود.

خرید 16 درصد از سهام آستون مارتین توسط لارنس استرول

برچسب هااخبار
همرسانی نوشتار: