خداحافظی نمایشگاه فرانکفورت با شهر فرانکفورت

  1. جمعه ۱۱ بهمن ۹۸ ساعت ۱۸:۰۲ (۴ سال،۵ ماه قبل)
خداحافظی نمایشگاه فرانکفورت با شهر فرانکفورت
به گزارش فرانگر

نمایشگاه های خودرو با بحران مواجه هستند زیرا تعداد بازدیدکنندگان کاهش یافته و همین طور هزینه های بالای شرکت در این رویدادها نیز موجب شده بسیاری از خودروسازان به کلی قید حضور در نمایشگاه های بزرگ خودرو را بزنند. این شرایط، متولیان نمایشگاه ها را برای جلب غرفه داران و بازدیدکنندگان به چالش کشیده است و حتی نمایشگاه بین المللی اتومبیل IAA معروف به نمایشگاه فرانکفورت هم از این چالش ها مصون نمانده است. به همین دلیل، انجمن صنعت خودروی آلمان (VDA) که متولی این رویداد بزرگ دوسالانه است اعلام کرده نمایشگاه IAA سال ۲۰۲۱ در شهر فرانکفورت برگزار نخواهد شد.

مهم ترین دلیل این موضوع پایان قرارداد VDA با مرکز رویدادهای Messe فرانکفورت است اما در ماه اکتبر گذشته نیز اعلام شد که برگزارکنندگان نمایشگاه IAA در حال تهیهٔ مفهوم جدیدی برای نمایشگاه ۲۰۲۱ هستند و می خواهند این رویداد را برای خودروسازانی که از حضور در آن انصراف داده اند جذاب تر کنند. بخشی از این تلاش، برگزاری نمایشگاه بجای فرانکفورت در یکی دیگر از شهرهای آلمان است. سپس هفتهٔ گذشته شش شهر شامل کُلن، اشتوتگارت، هانوفر، برلین، مونیخ و هامبورگ برای برگزاری این نمایشگاه اعلام آمادگی کرده و ایده های خود را برای چگونگی میزبانی ارائه کرده اند.

خداحافظی نمایشگاه فرانکفورت با شهر فرانکفورت

البته خود فرانکفورت هم همچنان مایل به میزبانی از نمایشگاه IAA بوده و ایده های خود را ارائه کرده بود اما به گفتهٔ VDA، هرچند این ایده ها بسیار چشمگیر بوده اند اما بعد از ارزیابی همهٔ معیارها، تصمیم بر این شده که IAA دیگر در این شهر برگزار نشود. هیچ حرفی در مورد دلیل حذف فرانکفورت از گزینه ها از همان ابتدای رقابت زده نشده و VDA صرفاً گفته که این تصمیم آسانی نبوده است. VDA به خاطر این همکاری طولانی، بسیار خوب و قابل اعتماد از فرانکفورت تشکر کرده است.

خداحافظی نمایشگاه فرانکفورت با شهر فرانکفورت

بدین ترتیب بعد از ارزیابی های گسترده، از بین شش شهر باقیمانده، هیئت مدیره شهرهای برلین، مونیخ و هامبورگ را به عنوان گزینه های اصلی یا درواقع فینالیست انتخاب کرده اند. به گفتهٔ VDA، هر شهر ایده های بسیار خلاقانه ای دارد و رقابت بسیار سختی بین فینالیست ها در جریان است. این انجمن بعد از انجام مذاکرات بیشتری با شهرها، طی چند هفتهٔ آینده تصمیم نهایی خود مبنی بر اینکه کدام شهر میزبان IAA سال ۲۰۲۱ باشد را خواهد گرفت و شهر برنده را اعلام خواهد کرد.

خداحافظی نمایشگاه فرانکفورت با شهر فرانکفورت

فرانکفورت از سال ۱۹۵۱ یعنی نزدیک به ۷۰ سال میزبان نمایشگاه IAA بوده و این خبر می تواند ضربهٔ بزرگی برای این شهر باشد. فرانکفورت همچنین مرکز مالی آلمان و مقر بانک مرکزی اروپا هم هست. بااین حال خوشبختانه نمایشگاه IAA از بین نمی رود و این می تواند خبر خوبی برای علاقه مندان باشد. البته این نمایشگاه سال گذشته شاهد کاهش شدید بازدیدکنندگان و غرفه داران بود و تنها ۵۵۰ هزار نفر از آن بازدید کردند درحالی که این رقم در سال ۲۰۱۵ بیش از ۹۳۰ هزار نفر بود.

خداحافظی نمایشگاه فرانکفورت با شهر فرانکفورت

برچسب هااخبار نمایشگاه فرانکفورت
همرسانی نوشتار: