مرسدس خروج از فرمول یک بعد از فصل ۲۰۲۰ را بررسی می کند

  1. جمعه ۱۱ بهمن ۹۸ ساعت ۱۴:۰۱ (۳ سال،۱۰ ماه قبل)
مرسدس خروج از فرمول یک بعد از فصل 2020 را بررسی می‌کند
به گزارش فرانگر

گزارشی از اتوکار ادعا می کند که هیئت مدیرهٔ دایملر طی دو هفتهٔ آینده تشکیل جلسه خواهد داد تا تصمیم بگیرد که آیا تیم مرسدس بعد از فصل ۲۰۲۰ از فرمول یک خارج شود یا نه. این گزارش جنجالی می گوید پس از صرف میلیون ها دلار در برنامه های فرمول یک از زمان احیای کاملاً موفقیت آمیز تیم مرسدس در ۱۰ سال قبل، حالا دایملر تحت فشار قرار گرفته تا در هزینه ها صرفه جویی کند.

ادعا می شود ریخت وپاش سرمایه در بالاترین سطح موتوراسپرت توسط شرکت با برنامه های آن برای اخراج بیش از ۱۰ هزار نفر از کارکنان خود تضاد ناخوشایندی دارد. همچنین تیم مرسدس تحت فشار است تا تصمیمی فوری را برای به حداقل رساندن هزینه های فصل ۲۰۲۱ اتخاذ کند اما برنامهٔ معرفی خودروی مسابقه ای کاملاً جدید موجب می شود مرسدس هزینه های خود را افزایش دهد تا بتواند همچنان در صدر فرمول یک باقی بماند. بااین حال حتی اگر مرسدس این ورزش را به عنوان یک تیم کارخانه ای ترک کرند، به طور کامل از آن خارج نخواهد شد زیرا باید به تأمین قوای محرکه برای مک لارن و ویلیامز ادامه دهد.

مرسدس خروج از فرمول یک بعد از فصل 2020 را بررسی می کند

منابع ناشناس اما ادعا می کنند که احتمال شراکت مدیر فعلی تیم مرسدس «توتو ولف» با مالک تیم ریسینگ پوینت «لارنس استرول» برای ایجاد تیم جدیدی وجود دارد که می تواند آستون مارتین نام گیرد. اگر این اتفاق روی دهد، استرول می تواند ریسینگ پوینت را بفروشد و میلیاردر روسی «دیمیتری مازپین» می تواند یک خریدار بالقوه باشد. همچنین ادعا شده شرکت چینی جیلی می تواند با خریداری سهام آستون مارتین، به عنوان یک سرمایه گذار مهم در این تیم جدید فرمول یک هم فعالیت کند. درهرحال اگر مرسدس از فرمول یک خارج شود، لوئیس همیلتون می تواند به فراری رفته و در کنار چارلز لکلرک مسابقه دهد.

برچسب هااخبار فرمول ۱




همرسانی نوشتار: