۳۲ هزار سفارش پیش خرید برای فورد موستانگ مک ای

  1. جمعه ۱۱ بهمن ۹۸ ساعت ۰۸:۰۲ (۴ سال،۳ ماه قبل)
32 هزار سفارش پیش‌خرید برای فورد موستانگ مک ای
به گزارش فرانگر

تقریباً دو ماه از زمان رونمایی فورد موستانگ مک-ای در نمایشگاه لس آنجلس ۲۰۱۹ می گذرد و حالا گفته می شود تاکنون ۳۲ هزار رزرو خرید برای آن با مبلغ ۵۰۰ دلار دریافت شده است. البته این تعداد فقط متعلق به بازار ایالات متحده نیست و سفارش های همهٔ بازارهای مختلف بین المللی را شامل می شود. فورد پیش ازاین اعلام کرده بود که قصد دارد در سال اول تعداد ۵۰ هزار دستگاه از موستانگ مک ای تولید کند و بنابراین اگر این شرکت حدود ۱۸ هزار سفارش دیگر برای کراس اوور تمام الکتریکی خود دریافت کند، کل ظرفیت تولید سال اول آن پُر خواهد شد.

البته بین رزرو و خرید واقعی تفاوت وجود دارد و اجتناب ناپذیر است که برخی افراد از پیش خرید خود انصراف دهند. تصور می شود نرخ انصراف پیش خریدهای تسلا مدل ۳ چیزی بین ۱۲ تا ۲۳ درصد باشد و اگر فورد هم نرخ مشابهی را تجربه کند، ممکن است از ۳۲ هزار رزرو کنونی، نهایتاً بین ۲۴ تا ۲۸ هزار دستگاه واقعاً فروخته شود. درهرحال موستانگ مک ای در پنج نسخهٔ مختلف ارائه می شود که قیمت تیپ پایهٔ آن از ۴۳,۸۹۵ دلار آغاز می شود و در نسخهٔ عملکرد بالای مک ای GT به ۶۰,۵۰۰ دلار می رسد. این در حالی است که به گفتهٔ فورد، نزدیک به ۳۰ درصد از خریداران نسخهٔ GT را انتخاب کرده اند.

32 هزار سفارش پیش خرید برای فورد موستانگ مک ای

این که اسپرت ترین عضو خانوادهٔ مک ایی است، با جلوپنجرهٔ خاکستری و رینگ های ۲۰ اینچی آلومینیومی، ظاهر منحصربه فردی دارد. این نسخه همچنین از ۴۶۰ اسب بخار قدرت بهره می برد و ظرف حدود سه ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می رسد. طبق اعلام فورد اما اکثر خریداران علاقه ای به نسخهٔ پایهٔ مک ای ندارند تا جایی که بیش از ۸۰ درصد از آن ها نسخهٔ دوربرد با باطری های ۹۸.۸ کیلووات ساعتی را سفارش داده اند و تقریباً ۵۵ درصد از خریداران نیز نسخهٔ چهارچرخ محرک را انتخاب کرده اند. پیش بینی می شود اولین نمونه های موستانگ مک ای اواخر امسال به خریداران تحویل داده شود.

32 هزار سفارش پیش خرید برای فورد موستانگ مک ای

برچسب هاآمار فروش اخبار الکتریکی فورد ماستنگ کراس اوور
همرسانی نوشتار: