لوکا دِ مئو، مدیرعامل جدید رنو

  1. پنجشنبه ۱۰ بهمن ۹۸ ساعت ۰۹:۰۲ (۴ سال،۴ ماه قبل)
Luca de Meo
به گزارش فرانگر

سرانجام گروه رنو لوکا دِ مئو مدیرعامل اسبق سئات اسپانیا را به عنوان مدیر اجرایی ارشد خود انتخاب کرد.

دستیار دِ مئوی ایتالیایی در سمت جدید خود، مدیرعامل موقت و فعلی رنو یعنی خانم کلوتید دلبوس خواهد بود و در سمت معاون مدیر اجرایی مشغول خدمت خواهد شد. لوکا دِ مئو از اول جولای ۲۰۲۰ مدیر اجرایی ارشد این گروه خودروسازی فرانسوی خواهد بود.

clotilde-delbos-renault

تا آن زمان دلبوس همچنان سکان هدایت این برند را در اختیار خواهد داشت.

رنو با انتشار بیانیه ای گفته است:

هیئت مدیره با توجه به سابقه، تجربه و موفقیت آقای لوکا دِ مئو در پست های سابق خود ایشان را به عنوان مدیر اجرایی ارشد رنو انتخاب کرده است. ایشان تمامی فاکتورهای لازم برای توسعه و دگرگونی همه جانبه گروه رنو را داراست.

ژان دومنیک سنارد رئیس هیئت مدیره رنو گفته که انتخاب مدیر جدید قدمی رو به جلو برای این شرکت و اتحاد رنو-نیسان است. سنارد گفته است:

لوکا دِ مئو یک استراتژیست عالی بوده و تغییرات صنعت خودرو را به خوبی می بیند. تجربه و البته شور و شوق او برای ساخت خودرو باعث شده دِ مئو گزینه ای عالی برای گروه رنو باشد.

اما نیسان هم از انتخاب دِ مئو به عنوان مدیرعاملی رنو استقبال کرده است. این خودروساز ژاپنی در بیانیه ای کوتاه اظهار داشته این کار یک تغییر ضروری برای احیای عملکرد اتحاد رنو-نیسان بوده و نیسان همچنان به رنو برای تقویت همکاری در زمینه های فعلی و جدید متعهد خواهد بود.

لوکا دِ مئو، مدیرعامل جدید رنو

ماکوتو اوچیدا مدیرعامل نیسان گفته است:

من از تصمیم هیئت مدیره رنو برای انتخاب لوکا دِ مئو به سمت مدیرعاملی این برند بسیار خوشحالم. همه ی ما به دنبال همکاری نزدیک با او و شرکای اتحاد هستیم تا از رشد پایدار یکدیگر پشتیبانی کنیم.

لوکا دِ مئو که در سال ۱۹۶۷ در میلان ایتالیا به دنیا آمده دانش آموخته ی دانشگاه لوئیجی بوچونی بوده و بیش از ۲۰ سال است که در صنعت خودرو حضور دارد.

او کار خود را با رنو آغاز کرد و پس از آن به تویوتای اروپا و سپس به گروه فیات پیوست. او در گروه فیات مسئول برندهای لانچیا، فیات و آلفارومئو بوده است. دِ مئو در سال ۲۰۰۹ به گروه فولکس واگن رفت و به عنوان مدیر بازاریابی محصولات سواری این خودروساز مشغول به کار شد. از سال ۲۰۱۲ نیز او مسئول فروش و بازاریابی آئودی بوده است.

دِ مئو از اول نوامبر ۲۰۱۵ تا همین ماه مدیرعامل سئات، عضو هیئت مدیره دوکاتی و لامبورگینی و رئیس هیئت مدیره گروه فولکس واگن در ایتالیا بوده است.

برچسب هااخبار
همرسانی نوشتار: