پیکاپ الکتریکی کارما به جنگ تسلا، ریویان و… می رود

  1. پنجشنبه ۱۰ بهمن ۹۸ ساعت ۰۸:۰۲ (۴ سال،۴ ماه قبل)
پیکاپ الکتریکی کارما به جنگ تسلا، ریویان و… می‌رود
به گزارش فرانگر

کارما در نظر دارد تا پیش از پایان سال جاری میلادی از یک پیکاپ الکتریکی رونمایی کند. این خودرو رقیبی برای پیکاپ های الکتریکی شرکت هایی همانند تسلا، ریویان، جنرال موتورز و فورد خواهد رفت.

کوین پاولف یکی از مدیران کارما می گوید این پیکاپ بر پایه پلتفرم چهار چرخ محرک جدیدی ساخته خواهد شد و فرایند ساخت آن در کارخانه کارما در جنوب کالیفرنیا انجام می شود. این پلتفرم همچنین در آینده زیرساخت شاسی بلندی الکتریکی را تشکیل خواهد داد.

تنها خودرویی که فعلاً توسط کارما تولید می شود مدل روروی ۱۳۵ هزار دلاری است. مدیر این برند گفته که پیکاپ موردبحث قیمتی کمتر از رورو خواهد داشت اما به جزئیات بیشتری اشاره نکرده است. تسلا ادعا می کند سایبرتراک قیمت پایه ۳۹۹۰۰ دلاری برای نسخه دیفرانسیل عقب خود خواهد داشت و قیمت پیکاپ ریویان R۱T رده میانی دو موتوره از زیر ۶۹ هزار دلار آغاز خواهد شد. هنوز قیمت پیکاپ های الکتریکی جنرال موتورز و فورد مشخص نشده است.

علیرغم سیل عظیم پیکاپ های الکتریکی ای که چند سال آینده وارد بازار خواهند شد کارما معتقد است می تواند با بهترین های بازار رقابت کند.

مدیر کارما گفته است: “ما می توانیم خودرویی کاربردی را عرضه کرده و متمایز باشیم.”

حدود هزار دستگاه از کارما رورو در سال پیش فروخته شده و بنابراین این شرکت هنوز بازیگری محدود در بازار است. اگر برنامه های کارما برای ورود به بازار پیکاپ های الکتریکی جدی باشد باید خودرویی ارزان تر و جذاب تر از رورو تولید شود که خب چنین کاری آسان نخواهد بود.

پیکاپ الکتریکی کارما به جنگ تسلا، ریویان و… می رود

برچسب هااخبار الکتریکی پیکاپ - وانت کارما
همرسانی نوشتار: