ب ام و: قیمت خودروهای هیدروژنی کاهش خواهد یافت

  1. چهارشنبه ۹ بهمن ۹۸ ساعت ۱۷:۰۳ (۴ سال،۵ ماه قبل)
ب‌ام‌و: قیمت خودروهای هیدروژنی کاهش خواهد یافت
به گزارش فرانگر

معاون بخش تکنولوژی سلول سوختی هیدروژن ب ام و معتقد است این خودروها در سال های آینده ارزان تر خواهند شد.

دکتر یورگن گالدنر می گوید خودروهای هیدروژنی احتمالاً در ۵ سال آینده قیمتی در حد و اندازه های خودروهای درون سوز خواهند داشت. او که با نشریه تلگراف درباره برنامه های هیدروژنی این خودروساز آلمانی سخن می گفت اعلام کرد باواریایی ها در حال کار روی سومین نسل تکنولوژی قوای محرکه هیدروژنی هستند.

ب ام و: قیمت خودروهای هیدروژنی کاهش خواهد یافت

در سال ۲۰۱۵ بود که ب ام و با تویوتا روی توسعه تکنولوژی هیدروژنی همکاری کرد و حالا نوبت به نسل سوم این تکنولوژی رسیده است.

گالدنر گفته است:

ما قبلاً کار روی سومین نسل این تکنولوژی را با تمرکز اصلی روی کاهش هزینه ها و ورود به بازار شروع کرده ایم. در سال ۲۰۲۵ قیمت خودروهای هیدروژنی می تواند با خودروهای درون سوز برابر شود. اگر نگاهی به برنامه های کشورهای ژاپن، کره و… داشته باشید خواهید دید که آن ها بازه زمانی ۲۰۲۵ تا ۲۰۳۰ را برای کاهش هزینه های چنین محصولاتی اعلام کرده اند.

مدیر ب ام و می گوید یکی از راه ها برای کاهش هزینه ی خودروهای هیدروژنی می تواند کاهش میزان پلاتینیم استفاده شده در این تکنولوژی برای تولید سلول های کوچک در بخش اصلی سلول سوختی باشد.

ب ام و: قیمت خودروهای هیدروژنی کاهش خواهد یافت

ب ام و: قیمت خودروهای هیدروژنی کاهش خواهد یافت

ب ام و انتظار دارد در سال ۲۰۲۲ نسخه هیدروژنی X۵ را عرضه کند. پیش نمایش این خودرو با کانسپت i هیدروژن Next FCEV صورت گرفته است. نمونه های پیش تولیدی این خودرو توسط ب ام و تست شده و برد ۴۰۲ تا ۴۸۲ کیلومتری را ثبت کرده اند؛ اما گالدنر می گوید این خودروها به زودی خواهند توانست مسافت ۵۶۳ کیلومتری را طی کنند. نسخه های هیدروژنی X۶ و X۷ نیز عرضه خواهند شد.

برچسب هااخبار هیدروژنی
همرسانی نوشتار: