موافقت فورد با پرداخت جریمه درباره گیربکس های معیوب خود

  1. چهارشنبه ۹ بهمن ۹۸ ساعت ۰۷:۰۲ (۴ سال،۵ ماه قبل)
موافقت فورد با پرداخت جریمه درباره گیربکس‌های معیوب خود
به گزارش فرانگر

همه چیز از سال ۲۰۱۲ آغاز شد، زمانی که مالکان فورد فوکوس و فیستا از این خودروساز به خاطر گیربکس ۶ سرعته دوکلاچه پاور شیفت شکایت کردند. این گیربکس که در کارخانه با کد DPS۶ شناخته می شود ایرادات زیادی داشته و علیرغم آگاه بود فورد از مشکلات آن وارد خط تولید شده است. از جمله این اشکالات می توان به لرزش های مکرر، تأخیر در تعویض دنده ها، تأخیر در معکوس دادن و شتاب گیری ناگهانی اشاره کرد. یکی از مالکان فوکوس حتی ادعا کرده به خاطر عدم توانایی در انتخاب حالت D گیربکس مجبور شده تا خانه با دنده عقب حرکت کند!

اما گفته می شود بین فورد و مالکان این خودروها توافقی حاصل شده است.

هنوز جزئیات دقیق این توافق منتشر نشده اما یکی از وکلای مدافع شاکیان می گوید میزان پرداختی فورد به مالکان می تواند از ۱۰۰ میلیون دلار هم بالاتر رود. او گفته است:

سرپوشی وجود ندارد. حقیقت این است که فورد باید تا زمان جلب رضایت مالکان خودروها تمامی خسارت ها را بپردازد. از نظر من فورد مجبور به توافق با مالکان خواهد بود.

نزدیک به ۲ میلیون نفر در جریان شکایت از فورد قرار دارند. خودروهای تحت تأثیر این مشکل نیز شامل فیستا مدل ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۶ و فوکوس مدل ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۶ می باشند. قبلاً هم فورد پیشنهاد هایی ارائه کرده اما دادگاه کالیفرنیا آن را رد نموده بود. این پیشنهاد جدید نسبت به قبلی بهبودهایی داشته که عبارت اند از:

  • تعهد تضمین شده فورد برای پرداخت ۳۰ میلیون دلار به مالکان خسارت دیده از تصادف و افرادی که گیربکس خودروی خود را تعمیر کرده اند.
  • فرایند آسان تر برای مالکان اسبق خودروها و افرادی که خودرو را لیزینگ کرده اند
  • ساده کردن برنامه بازخرید خودروهای معیوب

موافقت فورد با پرداخت جریمه درباره گیربکس های معیوب خود

یکی از سخنگویان فورد در چند روز گذشته گفته بود:

فورد معتقد است این توافقی منصفانه و معقول است و ما پیش بینی می کنیم دادگاه هم آن را تائید کند.

در طول این سال ها فورد از تعمیر خودروها سر باز زده است. رگلاتورهای ایمنی فدرال از آنچه می گذشت آگاه بودند اما ریسک ایمنی غیرمعقولی برای انجام یک فراخوان را پیدا نکردند. برخی رسانه ها با بررسی های بیشتر خود باعث افزایش آگاهی عموم از این موضوع شده و البته برای فورد دردسرهایی ایجاد کردند.

موافقت فورد با پرداخت جریمه درباره گیربکس های معیوب خود

البته همه ی مالکان مبلغ برابری دریافت نخواهند کرد. این مبلغ بر پایه میزان سرویس ها و به روزرسانی های نرم افزاری ضروری تعیین خواهد شد.

موافقت فورد با پرداخت جریمه درباره گیربکس های معیوب خود

برچسب هااخبار
همرسانی نوشتار: