فولکس واگن تسلا را شکست خواهد داد؟

  1. سه شنبه ۸ بهمن ۹۸ ساعت ۱۳:۰۷ (۳ سال،۱۰ ماه قبل)
فولکس‌واگن تسلا را شکست خواهد داد؟
به گزارش فرانگر

هربرت دایس مدیرعامل فولکس واگن اخیراً در مصاحبه خود اعلام کرده این غول خودروسازی ترسی از رقابت با تسلا ندارد. این در حالی است که ارزش بازاری تسلا با گذر از ۱۰۰ میلیارد دلار حتی از خود فولکس واگن هم پیشی گرفته است.

بنابراین درحالی که تسلا هنوز هم حرف اول را در بازار خودروهای الکتریکی می زند اما فولکس واگن به دنبال خرید شرکت های نرم افزار و افزایش سرمایه گذاری خود در خودروهای پایدار و باتری ها می باشد.

دایس گفته است:

این یک مسابقه آزاد است. ما بسیار خوش بین هستیم که هنوز هم می توانیم با تسلا رقابت کنیم و در مرحله ای هم احتمالاً از آن سبقت بگیریم. شرکتی برنده است که سریع ترین و خلاقانه ترین روش ها را به کار گیرد و البته مقیاس کافی در دنیای جدید برای رقابت را داشته باشد.

برند فولکس واگن قبلاً ساخت اولین خودروی الکتریکی و تولید انبوه خود یعنی ID۳ را شروع کرده است. این هاچبک جمع وجور تسلا مدل ۳ را روبروی خود می بیند.

فولکس واگن تسلا را شکست خواهد داد؟

دایس همچنین پس از ملاقات با ترامپ در هفته پیش گفته نگرانی های بیشتری داشته و این امر تنها به تسلا محدود نمی شود. اگرچه دایس این ملاقات را مثبت دانسته اما گفته که خطر تعرفه های آمریکا روی خودروهای اروپایی هنوز هم وجود دارد.

او گفته است:

شناختن ترامپ بسیار سخت است اما او گفته که هنوز هم از اروپا راضی نیست. هر کاری را که بتوانیم برای دوری کردن از تعرفه های آمریکا انجام خواهیم داد.

اما دایس می داند که در آینده نزدیک فولکس واگن نیازمند فروش خودروهای پایدار بیشتری بوده و در غیر این صورت باید با جریمه های سنگین برای تخطی از قوانین آلایندگی سبد محصولات خود روبرو شود.

مدیر ارشد فولکس واگن در خاتمه گفته است:

۲۰۲۰ برای صنعت خودرو سال بسیار سختی خواهد بود اما ما تمهیدات لازم برای رقابتی بودن را در نظر می گیریم.

برچسب هااخبار
همرسانی نوشتار: