کاهش فروش جهانی خودرو در سال ۲۰۱۹ و انتظار ادامهٔ آن در سال ۲۰۲۰

  1. سه شنبه ۸ بهمن ۹۸ ساعت ۱۰:۰۲ (۴ سال،۵ ماه قبل)
کاهش فروش جهانی خودرو در سال 2019 و انتظار ادامهٔ آن در سال 2020
به گزارش فرانگر

سال گذشته فروش جهانی خودرو اُفت کرد و به اعتقاد بسیاری از کارشناسان، سال ۲۰۲۰ نیز می تواند برای خودروسازان به همان اندازه دردناک باشد. به گفتهٔ تحلیلگران LMC Automotive، تعداد خودروهای فروخته شده در سراسر دنیا در سال ۲۰۱۹ به ۹۰.۳ میلین دستگاه کاهش یافته که اختلاف قابل توجهی با فروش ۹۴.۴ میلیون دستگاهی سال ۲۰۱۸ و همین طور رکورد فروش ۹۵.۲ میلیون دستگاه سال ۲۰۱۷ دارد.

بخش بزرگی از این کاهش فروش به خاطر کُندی رشد اقتصادی چین و همین طور حذف مشوق های مالیاتی برای خودروهای الکتریکی در این کشور بوده است. در سال ۲۰۱۹ تنها در چین ۲.۳ میلیون دستگاه خودروی کمتری نسبت به سال قبل فروخته شده است. علاوه بر این، فروش خودرو در هند نیز به دلیل تضعیف اقتصاد کاهش یافته و شرایط اقتصادی برای فروش خودرو در اروپا هم مطلوب نبوده است. این در حالی است که CNN با استناد های LMC می گوید امسال ممکن است فروش جهانی خودرو به زیر ۹۰ میلیون دستگاه برسد.

کاهش فروش جهانی خودرو در سال 2019 و انتظار ادامهٔ آن در سال 2020

مدیر پیش بینی فروش جهانی در LMC «جاناتان پُسکیت» دراین باره می گوید:

بعید به نظر می رسد امسال فروش جهانی از بازارهای عمده مثل اروپای غربی و ایالات متحده حمایت شود

طی چند سال آینده به خاطر کاهش تقاضا برای خودرو در شهرهای ثروتمند که از ترافیک و آلودگی هوا ناشی شده، انتظار نمی رود فروش خودرو دوباره رشد کند. بااین حال از سال ۲۰۲۳ تقاضا برای خودرو در مناطق کمتر توسعه یافته می تواند اثرات مثبتی بر کل صنعت خودروسازی داشته باشد. پُسکیت دراین ارتباط می گوید:

بسیاری از بازارهای جهان هنوز به آنچه که ما سطح بالغ میدانیم نرسیده اند و با توجه به سطح پایین سرانهٔ مالکیت خودرو تنها در چین و هند، با افزایش درآمدها امکان مالکیت خودرو هم افزایش پیدا می کند؛ بنابراین پتانسیل توسعهٔ این بازارها همچنان وجود دارد

کاهش فروش جهانی خودرو در سال 2019 و انتظار ادامهٔ آن در سال 2020

برچسب ها۲۰۱۹ آمار فروش
همرسانی نوشتار: