آموزش رانندگی رایگان فورد برای جوانان و نوجوانان

  1. سه شنبه ۸ بهمن ۹۸ ساعت ۰۷:۰۲ (۴ سال،۵ ماه قبل)
آموزش رانندگی رایگان فورد برای جوانان و نوجوانان
به گزارش فرانگر

اگر فرزند جوان یا نوجوان شما در حال رانندگی بوده و تصادفی داشته است، آیا مطمئن هستید که باید دوباره خودرو را در اختیار او بگذارید؟ احتمالاً نه زیرا آزمون رانندگی او تنها به چند دور رانندگی در فضای نسبتاً کنترل شده و شاید یک پارک دوبل محدود بوده است. افراد زیادی معتقدند فرایند گرفتن گواهینامه رانندگی علیرغم سخت تر شدن در سال های اخیر همچنان ساده بوده و این امر باعث شده تصادفات زیادی رخ دهد.

فورد هم چنین نظری داشته و به همین خاطر است که با انجمن ایمنی بزرگراهی آمریکا برای ایجاد تور مهارت های رانندگی خود همکاری کرده است. این تور که در ۱۸ شهر آمریکا برگزار خواهد شد شامل ۸۰ کلینیک رانندگی کاملاً رایگان برای نوجوانان و والدین آن هاست. فورد می گوید این کلینیک ها روی فاکتورهای حیاتی که می توانند باعث تصادف شوند تمرکز خواهند کرد. از جمله این فاکتورها می توان به هندلینگ خودرو، شرایط خطرناک، سرعت، مدیریت فضا، حواس پرتی (پیامک دادن و…) و اختلالات گوناگون اشاره کرد.

آموزش رانندگی رایگان فورد برای جوانان و نوجوانان

جیم گراهام مدیر مهارت های رانندگی فورد می گوید:

علیرغم پیشرفت های صورت گرفته در سال های اخیر، نوجوانان و جوانان همچنان حضوری پررنگ در تصادفات منجر به جرح و فوت دارند و تصادفات خودرویی همچنان جزو عوامل اصلی مرگ ومیر است. ما به دنبال گسترش تلاش های خود برای کمک به کاهش تعداد تصادفات و تلفات هستیم و این کار را با آموزش مهارت های بهتر انجام می دهیم. ما معتقدیم با همکاری دیگر ارگان ها می توانیم سهم قابل توجهی در رانندگی ایمن داشته باشیم.

برخلاف آموزش های رانندگی سنتی، برنامه مهارت های رانندگی فورد تجربه ای کامل از شرایط رانندگی در دنیای واقعی را در اختیار نوجوانان و جوانان خواهد گذاشت. بسیاری از این تست ها با استفاده از خودروهای رده میانی همچون فورد اج انجام می شوند اما با استفاده از تجهیزات ویژه می توان پشت فرمان فورد موستانگ هم نشست تا کنترل کامل خودرو در شرایط از دست رفتن کشش را یاد گرفت.

آموزش رانندگی رایگان فورد برای جوانان و نوجوانان

این هفدهمین سال برگزاری چنین برنامه هایی توسط فورد بوده و تور سال ۲۰۲۰ این برند هم از ۲۵ ژانویه در  آغاز می شود.

برچسب هااخبار
همرسانی نوشتار: