رکورد فروش جهانی پورشه در سال ۲۰۱۹

  1. دوشنبه ۷ بهمن ۹۸ ساعت ۱۲:۳۲ (۳ سال،۸ ماه قبل)
رکورد فروش جهانی پورشه در سال 2019
به گزارش فرانگر

در سال ۲۰۱۹ پورشه ۲۸۰,۸۰۰ دستگاه خودرو در سراسر جهان به فروش رسانده که ۱۰ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است. این برند آلمانی همچنین سال گذشته در همهٔ بازارهای عمدهٔ خود روند رو به رشدی داشته است. ماکان پرفروش ترین محصول پورشه بوده و بیش از یک سوم فروش کلی این شرکت را به خود اختصاص داده است. مجموع فروش این کراس اوور کامپکت لوکس در سال ۲۰۱۹ در سراسر دنیا ۹۹,۹۴۴ دستگاه بوده که ۱۶ درصد نسبت به سال ۲۰۱۸ بیشتر شده است. فروش کراس اوور بزرگ تر کاین نیز با ۲۹ درصد افزایش به ۹۲,۰۵۵ دستگاه رسیده است.

عضو هیئت مدیرهٔ فروش و بازاریابی پورشه «دتلف فون پلتن» در این بار می گوید:

ما از این فروش عالی خوشحال هستیم زیرا هیجان خریداران در سراسر جهان را برای خودروهای اسپرت ما نشان می دهد و ما نیز افتخار می کنیم که با رویکردهای جدید، جذابیت های برند را افزایش داده ایم. ما همچنین خوش بین هستیم که به لطف مدل های جدید و همین طور رزرو کامل پیش فروش تایکان بتوانیم سطح بالای تقاضا را در سال ۲۰۲۰ هم حفظ کنیم

رکورد فروش جهانی پورشه در سال 2019

از نزدیک به ۲۸۱ هزار دستگاه خودرویی که پورشه در سال ۲۰۱۹ به فروش رسانده است، ۱۱۶,۴۵۸ دستگاه در مناطق آسیا-اقیانوسیه، آفریقا و خاورمیانه فروخته شده اند که افزایشی ۷ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۸ داشته است. فروش بازار چین نیز با ۸ درصد افزایش به ۸۶,۷۵۲ دستگاه رسیده است. پورشه در سال ۲۰۱۹ در ایالات متحده ۶۱,۵۶۵ دستگاه خودرو به فروش رسانده که افزایشی ۸ درصدی را نشان می دهد. با این حساب، پورشه در ایالات متحده یک دههٔ متوالی رشد فروش داشته است.

رکورد فروش جهانی پورشه در سال 2019

بیشترین رشد فروش پورشه در سال ۲۰۱۹ اما در بازار اروپا بوده که با فروش ۸۸,۹۷۵ دستگاه، افزایشی ۱۵ درصدی را تجربه کرده است. بزرگ ترین بازار اروپایی پورشه بازار خانگی آلمان است که فروش آن در سال ۲۰۱۹ با ۱۵ درصد افزایش به ۳۱,۶۱۸ دستگاه رسیده است. این در حالی است که بیست سال پیش یعنی سه سال قبل از ورود نسل اول کاین به خط تولید، فروش پورشه در اروپا تنها ۲۰,۰۱۷ دستگاه و در ایالات متحده ۲۰,۸۷۵ دستگاه بوده است.

آمار فروش محصولات پورشه در ایالات متحده

خودرو

فروش 2019

فروش 2018

9119,265 دستگاه9,647 دستگاه
7183,880 دستگاه5,276 دستگاه
تایکان130 دستگاه0 دستگاه
پانامرا6,625 دستگاه8,042 دستگاه
کائن19,001 دستگاه10,733 دستگاه
ماکان22,667 دستگاه23,504 دستگاه

برچسب ها۲۰۱۹ آمار فروش
همرسانی نوشتار: