رکورد جدید و جالب هیوندای کنا الکتریکی!

  1. دوشنبه ۷ بهمن ۹۸ ساعت ۰۹:۰۴ (۴ سال،۴ ماه قبل)
رکورد جدید و جالب هیوندای کنا الکتریکی!
به گزارش فرانگر

به نظر می رسد این روزها برای هر چیز با ربط و بی ربطی جایزه و رکوردی وجود دارد و هیوندای هم به شدت دنبال مطرح کردن نام خود در این زمینه است.

این بار نوبت به کنا الکتریکی رسیده که رکورد جهانی گینس برای راندن یک خودروی الکتریکی در بالاترین ارتفاع را ثبت کند. این خودرو توانسته چهار چرخ خود را به ارتفاع ۵۷۳۱ متری از سطح زمین برساند که خب همان گونه که می بینید رکورد بسیار بااهمیتی است!

رکورد جدید و جالب هیوندای کنا الکتریکی!

رکورد قبلی این خودرو هم ۵۷۱۵.۲۸ متر بوده که طی یک کمپین بازاریابی برای عرضه کنای الکتریکی در هند ثبت شده بود. رکورد یاد شده در تبت به دست آمده بود.

رکورد جدید و جالب هیوندای کنا الکتریکی!

مدیر اجرایی هیوندای موتور هند گفته است:

هیوندای کنا الکتریک رکورد جهانی گینس را ثبت کرد و لحظه بسیار پرافتخاری را برای همه رقم زد. این خودرو با از بین بردن چندین تصور غلط درباره خودروهای الکتریکی توانست روح واقعی محصولات هیوندای را به نمایش بگذارد. کنا الکتریک مأموریتی غیرممکن را ممکن کرده و بدون اینکه پرفورمنسش تحت تأثیر قرار گیرد توانسته از سخت ترین مسیرها عبور کند.

درباره نبود شارژرها فکر می کنید؟ نگران نباشید زیرا هیوندای از شارژرهای پرتابل در طول مسیر رکوردزنی خود استفاده کرده تا از شارژ بودن کامل کنا اطمینان حاصل کند.

مسئول ثبت رکورد جهانی گینس نیز افزوده است:

رکورد جدیدی برای بالاترین ارتفاع دست یافته شده توسط یک خودروی الکتریکی ثبت شده است. من می خواهم به هیوندای موتور هند برای دست یابی به این رکورد در تاریخ تبریک بگویم.

هیوندای کنا الکتریک از پیشرانه الکتریکی با قدرت ۲۰۱ اسب بخاری و گشتاور ۳۹۴ نیوتون متری استفاده کرده و به باتری لیتیوم-یون ۶۴ کیلووات ساعتی مجهز شده است. این خودرو با یک بار شارژ برد ۴۱۵ کیلومتری داشته و تا ۸۰ درصد باتری آن را می توان در ۵۴ دقیقه شارژ کرد.

برچسب هااخبار الکتریکی رکورد هیوندای کُنا
همرسانی نوشتار: