جدیدترین جزئیات از نسل بعدی ولوو XC۹۰

  1. دوشنبه ۷ بهمن ۹۸ ساعت ۰۸:۰۴ (۴ سال،۲ ماه قبل)
جدیدترین جزئیات از نسل بعدی ولوو XC90
به گزارش فرانگر

ولوو XC۹۰ سال پیش فیس لیف شد اما کم کم شاهد انتشار جزئیات نسل جدید آن که قرار است در سال ۲۰۲۲ رونمایی شود هستیم.

اتوکار می گوید نسل جدید این شاسی بلند بزرگ از نسخه به روز شده پلتفرم SPA استفاده خواهد کرد. چیز زیادی درباره این معماری نمی دانیم اما نسل بعدی S۶۰/V۶۰ و S۹۰/V۹۰ هم از آن استفاده خواهند کرد.

جدیدترین جزئیات از نسل بعدی ولوو XC90

فعلاً از مشخصات عملکردی این خودرو خبری منتشر نشده اما هاکان ساموئلسن مدیرعامل ولوو ظاهراً برنامه های این برند برای تولید نسخه الکتریکی XC۹۰ جدید را تائید کرده است. احتمالاً نمونه های پلاگین هیبریدی و هیبریدی ملایم این خودرو نیز تولید خواهد شد.

ولوو چندین سال است در حال کار روی سیستم های خودران می باشد و مدیر ولوو نیز گفته است: “سخت افزار لازم برای برداشتن دست ها از روی فرمان و عدم توجه به جاده وجود دارد.” البته به نظر می رسد این سیستم تنها در بزرگراه ها عمل کند و از نوع سطح ۵ واقعی نباشد.

جدیدترین جزئیات از نسل بعدی ولوو XC90

با توجه به اینکه XC۹۰ محبوب ترین محصول ولوو در آمریکاست بنابراین تولید نسل بعدی آن از سوئد به کارولینای جنوبی منتقل خواهد شد. این کارخانه در حال حاضر به تولید S۶۰ مشغول بوده و ولوو قبلاً گفته که سایت مذکور ظرفیت تولید سالانه ۱۵۰ هزار دستگاهی را برای XC۹۰ خواهد داشت.

در خبری مرتبط هم باید گفت ساموئلسن همچنین اعلام کرده مدل های سری ۴۰ این خودروساز گسترش خواهد یافت زیرا مدیران فهمیده اند که بازار طالب یک خودروی لوکس و کوچک دیگر است. احتمالاً در آینده شاهد یک سدان، هاچبک یا استیشن جدید از ولوو خواهیم بود.

جدیدترین جزئیات از نسل بعدی ولوو XC90

ما چیز زیادی درباره این خودرو نمی دانیم اما یکی از مدیران ولوو در ماه های قبل گفته بود این خودرو استایلی برگرفته از یک کراس اوور و ارتفاع بیشتری از سطح زمین خواهد داشت. زیرساخت این خودرو هم پلتفرم CMA بکار رفته در XC۴۰ خواهد بود و شاید کانسپت ۴۰.۲ معرفی شده در سال ۲۰۱۶ روی آن تأثیر زیادی بگذارد.

برچسب هااخبار الکتریکی جدید شاسی بلند ولوو XC۹۰
همرسانی نوشتار: