تقلب آلایندگی جیپ و سوزوکی در اروپا

  1. دوشنبه ۷ بهمن ۹۸ ساعت ۰۷:۰۴ (۴ سال،۴ ماه قبل)
تقلب آلایندگی جیپ و سوزوکی در اروپا
به گزارش فرانگر

جیپ و سوزوکی با نسخه های دیزلی گرند چروکی، ویتارا و S کراس قوانین آلایندگی اتحادیه اروپا را نقض کرده اند.

رویترز گزارش داده این دو خودروساز اگر فرایند تعمیرات خودروهای یاد شده را شروع نکنند با جریمه توقف فروش احتمالی در اروپا مواجه خواهند شد. گفته شده جیپ یک نرم افزار اصلاحی در نظر گرفته و باید گرند چروکی های فروخته شده در اروپا را برای نصب این نرم افزار فراخوان کند.

مقامات کشور هلند گفته اند استراتژی های آلایندگی ممنوعه ای را در خودروهای یاد شده کشف کرده اند. این تقلب باعث می شده میزان آلایندگی نیتروژن اکسید خودروها در جاده بیشتر از شرایط تست و آزمایشگاه باشد.

تقلب آلایندگی جیپ و سوزوکی در اروپا

سوزوکی با انتشار بیانیه ای گفته در حال همکاری کامل با مقامات بوده و تا اواسط ماه فوریه به این موارد پاسخ خواهند داد. این خودروساز ژاپنی همچنین گفته محصولات هماهنگ با استاندارد یورو ۶b دیزلی که دیگر تولید نمی شوند از نرم افزار آلایندگی تهیه شده توسط فیات-کرایسلر استفاده می کنند.

تقلب آلایندگی جیپ و سوزوکی در اروپا

سوزوکی از نوامبر سال ۲۰۱۶ و از طریق یک کمپین سرویس از نرم افزار توسعه یافته توسط فیات-کرایسلر استفاده کرده است. مقامات هلند گفته اند سوزوکی باید به تست نرم افزار به روز شده ادامه دهد، چیزی که ظاهراً در دو سال گذشته انجام شده و طبق گزارش های نهایی شامل برخی بی قاعدگی های قطعی در عملکرد سوزوکی بوده است.

وزیر امور زیربنایی هلند گفته طی نامه ای رسمی این موارد را به اطلاع پارلمان و دادستانی هلند خواهد رساند.

برچسب هااخبار
همرسانی نوشتار: