ریویان شاسی بلند لوکس فورد را می سازد!

  1. یکشنبه ۶ بهمن ۹۸ ساعت ۱۶:۰۳ (۴ سال،۴ ماه قبل)
ریویان شاسی‌بلند لوکس فورد را می‌سازد!
به گزارش فرانگر

فورد و ریویان سال پیش استارت همکاری با هم را زدند و مدیرعامل ریویان هم اکنون برخی از جزئیات از محصول مشترک این دو شرکت را منتشر کرده است.

RJ Scaringe در مصاحبه با موتور ترند گفته که این خودرو محصول بسیار متفاوتی در مقایسه با شاسی بلند خودمان خواهد بود اما همچنان در کلاس شاسی بلندها قرار خواهد گرفت. او همچنان اعلام کرده این خودرو به دنبال مشتریان لاکچری خواهد بود و این موضوع درباره لینکلن هم صدق خواهد کرد.

ریویان شاسی بلند لوکس فورد را می سازد!

اگرچه او وارد جزئیات نشده اما گفته که مراحل توسعه این خودرو به خوبی پیش می رود و کارهای طراحی و مهندسی آن انجام شده است. او خاطرنشان ساخته این خودرو محصولی احساس برانگیز خواهد بود و این موضوع جای تعجبی ندارد زیرا از پلتفرم اسکیت بورد ریویان استفاده کرده و در کارخانه ایلینویز ساخته خواهد شد.

علیرغم سپری کردن بخش اعظم مراحل توسعه، چالش هایی هم می تواند وجود داشته باشد. همان گونه که موتور ترند می گوید فورد باید سیستم اطلاعات سرگرمی خودش را برای هماهنگی در شاسی بلند ساخت ریویان اصلاح کند.

ریویان شاسی بلند لوکس فورد را می سازد!

Scaringe علاقه ای به انتشار جزئیات بیشتر نداشته اما خبرهای پیشین نشان می دهند این خودرو یک کراس اوور برای لینکلن خواهد بود و اواسط سال ۲۰۲۲ عرضه خواهد شد. انتظار می رود این خودرو نسبتاً بزرگ باشد زیرا لینکلن طبق شنیده ها در حال کار روی کراس اوورهای الکتریکی کامپکت و میان سایز است.

ریویان شاسی بلند لوکس فورد را می سازد!

به نظر می رسد خودروی شکل گرفته بر پایه محصول ریویان درست همانند F-۱۵۰، اکسپدیشن و نویگیتور بدنه ای آلومینیومی خواهد داشت. این موضوع سورپرایز کننده نیست زیرا R۱S و R۱T هم از آلومینیوم استفاده کرده اند. البته مدیرعامل ریویان گفته فورد تجارب خود در زمینه تولید پانل های آلومینیومی را در اختیارشان گذاشته است.

جدای از سخن گفتن درباره همکاری با فورد، مدیر ریویان به جزئیات قرارداد شرکتش با آمازون برای تولید ۱۰۰ هزار ون نیز اشاره کرده است. این ون ها می توانند مثل محصولات خود ریویان با باتری های ۱۰۵، ۱۳۵ و ۱۸۰ کیلووات ساعتی تولید شوند. ون های یاد شده قوای محرکه مشترکی با دو خودروی ریویان خواهند داشت اما نباید زیاد امیدوار بود زیرا یک ون قدرت ۷۵۳ اسب بخاری خودروی ریویان را نخواهد داشت.

ریویان شاسی بلند لوکس فورد را می سازد!

آمازون قبلاً گفته ون های موردبحث از سال ۲۰۲۱ در شبکه توزیع قرار خواهند گرفت و انتظار می رود تا سال ۲۰۲۲ تعداد ۱۰ هزار دستگاه از آن ها را تحویل بگیرد.

برچسب هااخبار الکتریکی ریویان شاسی بلند لوکس
همرسانی نوشتار: