استقبال قابل توجه از پیک آپ های شلبی

  1. یکشنبه ۶ بهمن ۹۸ ساعت ۱۵:۰۲ (۳ سال،۴ ماه قبل)
استقبال قابل‌توجه از پیک‌آپ‌های شلبی
به گزارش فرانگر

در دنیای خودروهای عضلانی پرفورمنس هیچ نامی نمی تواند به کارول شلبی نزدیک شود. در سال ۱۹۶۲ بود که شلبی آمریکا کار روی خودروها و قطعات پرفورمنس سفارشی را آغاز کرد و تنها سه سال پس از آن، نام شلبی با فورد موتور اسپورت و توسعه موستانگ مترادف شد. در واقع می توان گفت موستانگ ها اساساً حاصل تفکرات و تلاش های شلبی بوده و حداقل سه نسل از آن ها ارتباط بسیار نزدیکی با این شرکت داشته است. از آنجایی که فورد هر چند سال یک بار نسلی از موستانگ را عرضه می کند بنابراین شلبی هم همیشه دست به کار شده و مدل هایی سریع تر و خشن تر می سازد؛ اما چرا به ازای هر موستانگ شلبی باید دو پیکاپ سری F شلبی فروخته شود؟!

جاناتان مارش سخنگوی شلبی گفته این شرکت هر سال حدود ۳۰۰ خودروی مبتنی بر موستانگ تولید می کند؛ اما تعداد تولید پیکاپ های سری F در سال حدود ۷۵۰ دستگاه بوده است. تقاضای زیادی برای پیکاپ های سری F شلبی وجود دارد و شرکت نمی تواند به این همه تقاضا پاسخ مناسبی بدهد. البته این آمار شامل خودروهای تولید و فروخته شده در بازارهای خارج از آمریکا یا مدل های تحت لیسانس فورد نیست.

استقبال قابل توجه از پیک آپ های شلبی

استقبال قابل توجه از پیک آپ های شلبی

استقبال قابل توجه از پیک آپ های شلبی

موستانگ های GT و سوپر اسنیک شلبی به ترتیب ۷۰۰ و ۸۲۵ اسب بخار قدرت دارند اما پیکاپ های رپتور و سوپر اسنیک این شرکت با قدرت ۵۲۵ و ۷۵۵ اسبی در دسترس هستند. مدل سفارشی و خاص F-۱۵۰ سوپر اسنیک اسپورت تنها به تعداد ۲۵۰ دستگاه و برای بازار کانادا و آمریکا تولید خواهد شد و پیشرانه ۸ سیلندر سوپرشارژردار آن قدرت ۷۷۰ اسبی تولید خواهد کرد.

برچسب هااخبار تیونینگ شلبی
همرسانی نوشتار: