رشد عجیب وغریب ارزش بازاری تسلا!

  1. یکشنبه ۶ بهمن ۹۸ ساعت ۰۷:۵۸ (۴ سال،۴ ماه قبل)
رشد عجیب‌وغریب ارزش بازاری تسلا!
به گزارش فرانگر

اندکی پس از برابر شدن ارزش تسلا با مجموع ارزش برندهای جنرال موتورز و فورد، این خودروساز آمریکایی همچنان با ارزش تر شده و ارزش بازاری آن (ارزش سهام) حتی از فولکس واگن نیز بیشتر شده است!

تا زمان نگارش این خبر هر سهم تسلا ارزش ۵۷۲.۲۰ دلاری داشته هرچند در برخی لحظات این میزان به ۵۹۴.۵۰ دلار نیز رسیده است. به این ترتیب ارزش تسلا حدود ۱۰۷.۲ میلیارد دلار می باشد که بیشتر از ارزش ۹۹.۴ میلیارد دلاری فولکس واگن است.

رشد عجیب وغریب ارزش بازاری تسلا!

تنها خودروسازی که فعلاً با ارزش تر از تسلاست تویوتای ژاپن با ارزش فراتر از ۲۳۰ میلیارد دلار می باشد. درصورتی که ارزش هر سهم تسلا به حدود ۱۲۵۰ دلار برسد، این خودروساز به باارزش ترین خودروساز دنیا تبدیل خواهد شد.

رشد عجیب وغریب ارزش بازاری تسلا!

موضوع جالب درباره ارزش تسلا این است که افزایش ارزش آن علیرغم تیراژ تولید کم آن در مقایسه با بسیاری از خودروسازان است. در واقع تسلا سال پیش در کل ۳۶۷,۵۰۰ دستگاه خودرو به فروش رسانده که حدود ۳.۴ درصد از فروش جهانی ۱۰,۹۷۴,۶۰۰ دستگاهی گروه فولکس واگن در همان بازه زمانی می باشد.

رشد عجیب وغریب ارزش بازاری تسلا!

هربرت دایس مدیر اجرایی فولکس واگن اخیراً اذعان کرده بود تسلا دیگر در دنیای خودرو بازیگری کوچک نیست. او به مدیران ارشد فولکس گفته که خودروهای ارتباطی زمان آنلاین بودن مصرف کنندگان را تقریباً دو برابر خواهند کرد و به این ترتیب خودروها به مهم ترین دستگاه های متحرک تبدیل خواهند شد.

او گفته است: “اگر ما این موضوع را ببینیم سپس خواهیم فهمید که چرا تسلا از نظر تحلیلگران این قدر با ارزش است.”

رشد عجیب وغریب ارزش بازاری تسلا!

بالا رفتن ارزش تسلا فرصت خوبی برای ایلان ماسک ایجاد کرده است. اگر ارزش تسلا در بازه زمانی ۶ ماهه بالای ۱۰۰ میلیارد دلار باقی بماند ماسک گزینه خرید حدود ۱.۶ میلیون سهم شرکت با قیمت حدود ۳۵۰ دلار را خواهد داشت.

برچسب هااخبار
همرسانی نوشتار: