۱۵ خودروی جذاب اما بد فروش در سال ۲۰۱۹!

 1. شنبه ۵ بهمن ۹۸ ساعت ۱۸:۰۲ (۴ سال،۵ ماه قبل)
15 خودروی جذاب اما بد فروش در سال 2019!
به گزارش فرانگر

اگرچه سال ۲۰۱۹ برای صنعت خودرو سال سخی بود اما برخی آمار برجسته وجود داشت. برای مثال ۴ دستگاه داج وایپر به فروش رفته است، خودرویی که چندین سال از توقف تولید آن می گذرد. همچنین برای اولین بار در بازه زمانی سه ماهه چلنجر پرفروش تر از موستانگ ظاهر شده است. تویوتا راو ۴ پرفروش ترین خودروی غیر پیکاپ بازار آمریکا بوده و پیکاپ رم نیز توانسته برای اولین بار شورولت سیلورادو را کنار بزند.

اما در کل فروش خودرو در آمریکا نسبت به سال ۲۰۱۸ حدود ۱ درصد کاهش یافته است. متأسفانه برخی خودروهای جذاب هم وجود دارند که در سال ۲۰۱۹ موردتوجه عموم قرار نگرفتند و ما قصد داریم آن ها را خدمت شما عزیزان معرفی کنیم. با ما همراه باشید.

 • لکسس GS

آمار فروش: ۳۳۷۸ دستگاه

Lexus GS

این خودرو آینده ی مبهمی داشته و آمار فروش هم چنین چیزی را نشان می دهد. ما طرفدار پیشرانه ۸ سیلندر ۵ لیتری تنفس طبیعی ۴۶۷ اسب بخاری هستیم. افرادی که به دنبال چنین خودرویی باشند ب ام و سری ۵ یا M۵ را ترجیح می دهند اما ما هنوز هم GS و GS F را به خاطر هزینه های نگهداری کم، قابلیت اطمینان، دینامیک رانندگی هیجان انگیز و تمایز نسبت به دیگر خودروها دوست داریم.

 • تویوتا سوپرا

آمار فروش: ۲۸۸۴ دستگاه

Toyota Supra

ما انتظار داشتیم علیرغم آغاز تولید در ماه مارس، سوپرا در سال ۲۰۱۹ فروش بیشتری داشته باشد. این خودرو یکی از خبرسازترین محصولات اسپورت سال بوده است؛ اما سورپرایز واقعی اینکه پسرعموی ژرمنی این خودرو فروش بیشتری داشته است. ب ام و Z۴ به خانه ۲۹۴۱ نفر راه یافته است. شاید تویوتا به فکر تولید نسخه روباز سوپرا هم باشد تا محبوبیت آن را بیشتر کند.

 • نیسان ۳۷۰Z

آمار فروش: ۲۳۸۴ دستگاه

Nissan 370Z

ما می دانستیم که این خودرو در لیست حضور خواهد داشت. ۳۷۰Z خودرویی بسیار خوب است اما خب حدود ۱۰ سال از عمر آن می گذرد و به روزرسانی قابل توجهی هم در آن دیده نشده است. اخیراً تصاویر جاسوسی از محصول اسپورت نیسان در حال تست دیده شده و شاید تغییراتی در آن رخ دهد. نیسان به آینده این خودرو اشاره ای نداشته اما احتمال تولید نسل جدید آن بالاست.

 • سوبارو BRZ

آمار فروش: ۲۳۳۴ دستگاه

سوبارو BRZ

یکی از ارزان ترین خودروهای اسپورت بازار سوبارو BRZ است که اگرچه با تویوتا ۸۶ اشتراک کامل دارد اما محصول تویوتا پرفروش تر بوده است. ۸۶ فروش ۳۳۹۸ دستگاهی داشته و حدود هزار دستگاه بیشتر از BRZ فروش داشته است. احتمالاً پیشرانه ای قوی تر می توانست فروش این دو خودرو را بالاتر ببرد زیرا طرفداران چندین سال است که به چنین مشکلی اشاره می کنند.

 • جگوار اف تایپ

آمار فروش: ۲۲۷۹ دستگاه

جگوار اف تایپ

ما مطمئن نیستیم که فیس لیفت اخیر روی میزان فروش جگوار اف تایپ چه تأثیری خواهد گذاشت. مدل فعلی یک محصول اسپورت عالی بوده است. ظاهری عالی، پایداری و توازن خوب، قدرت بالا و استفاده از پیشرانه های با شخصیت جزو ویژگی های اف تایپ است. ما فکر می کنیم پیشرانه ۶ سیلندر سوپرشارژردار بهترین نیروگاه آهنین برای اف تایپ می باشد اما اگر قدرت ۳۸۰ اسبی آن کافی نباشد می توان پیشرانه ۸ سیلندر ۵۵۰ اسبی را انتخاب کرد. واقعاً سورپرایز شدیم که چرا این خودرو نتوانست آمار فروش بالای ۳ هزار دستگاه را ثبت کند.

 • جنسیس G۹۰

آمار فروش: ۲۲۳۸ دستگاه

جنسیس G90

مشکل سدان لوکس و پرچم دار جنسیس این است که نشان ژرمن ها را روی کاپوت خود ندارد و یک خریدار عادی فکر می کند جنسیس G۹۰ تنها یک هیوندای است. این خودرو بازخوردهای خوبی از کارشناسان دریافت کرده اما مردم به این چیزها گوش نمی کنند و پول بیشتری برای مرسدس یا ب ام و پرداخت می کنند. این مایه شرمساری است زیرا G۹۰ یک خودروی زیبا و خوش ساخت است. قیمت ۶۹۳۵۰ دلاری این خودرو واقعاً مناسب بوده اما خب همان گونه که گفتیم مشتریان به چنین چیزهایی توجه زیادی نشان نمی دهند.

 • آئودی TT

آمار فروش: ۱۳۲۴ دستگاه

آئودی TT

دوران آئودی TT به سر آمده ولی این خودرو در عمر ۲۰ ساله خود خاطره های زیادی به ثبت رسانده است. البته انتظار داریم تا پایان سال برخی نسخه های سفارشی آن تولید شوند تا وداعی مناسب با این خودرو وجود داشته باشد. ما قطعاً از راندن مدل گرامی داشت ۲۰ سالگی TT لذت بردیم. در کل آئودی محصولی راحت و شیک ساخته شده است. دل ما برای این خودرو تنگ خواهد شد.

 • لکسس LC ۵۰۰

آمار فروش: ۱۲۱۹ دستگاه

لکسس LC 500

جای شگفتی است که این خودرو حتی به مرز فروش ۲ هزار دستگاه هم نرسیده است. ما درباره یک کوپه لوکس با ظاهری جذاب و پیشرانه ۸ سیلندر ۵ لیتری ۴۷۱ اسب بخاری صحبت می کنیم. LC ۵۰۰ خودرویی راحت و سریع است اما شاید مشکلی وجود داشته باشد. اگرچه لکسس خودرویی برای شبیه سازی تمامی حس ها ساخته اما بهتر است آن را یک GT بدانید تا محصولی اسپورت.

 • جگوار XF

آمار فروش: ۱۱۸۷ دستگاه

جگوار XF

اگر خواهان یک سدان اسپورت هستید که از نوع ب ام و نباشد جگوار XF انتخاب خوبی خواهد بود. پیشرانه ۶ سیلندر سوپرشارژردار جگوار قدرت ۳۸۰ اسبی را به چرخ های عقب می فرستد. جگوار آمار فروش نسخه اسپورت بریک XF را منتشر نکرده اما گفته که حدود ۲۰ درصد از آمار فروش این خانواده را تشکیل می دهد. به این ترتیب حدود ۲۳۷ دستگاه از این خودرو در سال ۲۰۱۹ به فروش رفته است.

 • آئودی R۸

آمار فروش: ۵۷۴ دستگاه

آئودی R8

R۸ سوپرکاری است که به صورت روزمره می توان آن را راند. R۸ کت شلواری آلمانی بر تن کرده اما قلب تپنده ی آن از نوع ۱۰ سیلندر ۵ لیتری ۵۶۲ اسب بخاری متعلق به لامبورگینی است. این خودرو وقتی در سال ۲۰۰۶ وارد بازار شد خودروسازان دیگر را مجبور کرد دوباره درباره تولید خودروهای پرفورمنس فکر کنند.

دومین نسل R۸ در سال ۲۰۱۵ عرضه و در سال ۲۰۱۸ فیس لیفت شد اما فروش ۵۷۴ دستگاهی آن در سال پیش افت ۳۸ درصدی نسبت به سال ۲۰۱۸ را نشان داده است. با توجه به اینکه گروه فولکس واگن به دنبال الکتریکی سازی محصولات خود است بنابراین احتمال تولد دوباره R۸ به عنوان یک محصول اسپورت تمام الکتریکی وجود دارد.

 • ولوو V۹۰

آمار فروش: ۵۰۰ دستگاه

ولوو V90

اگر ۱۰ سال پیش از ما سوال می کردید ما می گفتیم استیشن ولوو خودروی جذابی است؛ اما فروش ۵۰۰ دستگاهی V۹۰ در سال ۲۰۱۹ نشان می دهد که واقعاً بازاری برای این خودرو وجود ندارد. خریداران هم اکنون بجای چنین خودروهایی به دنبال شاسی بلندها هستند.

 • کیا K۹۰۰

آمار فروش: ۳۹۰ دستگاه

کیا K900

همانند جنسیس G۹۰، کیا K۹۰۰ یک سدان لوکس است که قیمت بسیار کمتری در مقایسه با مرسدس یا ب ام و دارد. این خودرو سواری خوبی داشته و کیفیت ساخت آن نیز خوب است. متأسفانه علیرغم فروش نسبتاً خوب K۹۰۰ در سایر بازارها به ویژه کره جنوبی، بازار آمریکا علاقه ای به این خودرو نشان نداده است. قیمت این خودرو از ۵۹۹۰۰ دلار شروع می شود که با پرداخت این پول تجهیزات زیادی دریافت می کنید. چنین تجهیزات و ویژگی هایی در خودروهای بالاتر از ۱۰۰ هزار دلاری رقبا دیده می شوند.

 • نیسان GT-R

آمار فروش: ۳۳۱ دستگاه

نیسان GT-R

نبود حرکتی مشهود از نیسان درباره تولید نسل جدید GT-R طرفداران این خودرو را به شدت ناراحت و عصبی کرده است. فروش پایین گودزیلا چنین چیزی را نشان می دهد. فروش ۳۳۱ دستگاهی برای خودرویی ۱۳ ساله خوب محسوب می شود نه؟!

 • آکورا NSX

آمار فروش: ۲۳۸ دستگاه

آکورا NSX

اولین نسل NSX را سوپرکاری ارزان قیمت و محبوب می دانستند. اگرچه قیمت NSX در آن زمان هم خیلی ارزان نبود اما با قیمتی بسیار پایین تر از یک فراری می توانستید تجربه رانندگی بسیار لذت بخشی داشته باشید. نسل جدید این خودرو با تکنولوژی های زیادی از جمله قوای محرکه هیبریدی و قدرت و چسبندگی بالا عرضه شده است. متأسفانه این خودرو در تسخیر قلب خریداران ناکام مانده و فروش آن از سال ۲۰۱۶ تاکنون بالا نبوده است. بهترین آمار فروش این خودرو در سال ۲۰۱۷ و میزان فروش ۵۸۱ دستگاه بوده است.

 • آلفارومئو ۴C

آمار فروش: ۲۳۸ دستگاه

آلفارومئو 4C

۴C با ورود به بازار آمریکا در سال ۲۰۱۳ امیدهای زیادی را زنده کرد. یک خودروی اسپورت کوچک که از شاسی فیبر کربنی سوپرکار مانند و حالت پیشرانه وسط استفاده می کرد. پیشرانه ۴ سیلندر ۱.۷۵ لیتری این خودرو قدرت ۲۳۷ اسبی داشت و با وزن کم خودرو شتاب قابل توجهی ایجاد می شد. متأسفانه این خودرو در بازاری که پورشه حرف اول را می زد حضور یافته بود و به همین خاطر استقبال زیادی از ۴C نشد.

منبع carbuzz

برچسب ها۲۰۱۹ آمار فروش
همرسانی نوشتار: