رد مشکل کمبود باتری EQC توسط دایملر

  1. شنبه ۵ بهمن ۹۸ ساعت ۱۵:۰۳ (۴ سال،۴ ماه قبل)
رد مشکل کمبود باتری EQC توسط دایملر
به گزارش فرانگر

دایملر خبر مربوط به کمبود باتری و نرسیدن به اهداف تولید مرسدس بنز EQC را رد کرد.

اوایل هفته گذشته بود که مجله مدیریت آلمان با انتشار خبری ادعا کرد شرکت LG Chem با کمبود تأمین باتری روبرو بوده و همین امر مرسدس را مجبور کرده هدف تولید EQC را از حدود ۶۰ هزار دستگاه در سال به حدود ۳۰ هزار دستگاه در سال جاری کاهش دهد.

رد مشکل کمبود باتری EQC توسط دایملر

سخنگوی دایملر با انتشار بیانیه ای گفته که تغییراتی در اهداف تولید EQC در سال ۲۰۲۰ رخ نداده است. او گفته است: “دایملر برنامه هایی برای تولید حدود ۵۰ هزار دستگاه مرسدس بنز EQC در سال ۲۰۲۰ دارد.”

رد مشکل کمبود باتری EQC توسط دایملر

این رسانه آلمانی همچنین ادعا کرده بود مرسدس بنز به دنبال فروش حدود ۲۵ هزار دستگاه از این خودروی الکتریکی در سال پیش بوده اما تنها ۷ هزار دستگاه از آن را تولید کرده که دلیلش کمبود باتری بوده است. البته سخنگوی دایملر به صحیح یا غلط بودن این موضوع اشاره ای نداشته است. البته به نظر می رسد دایملر به نوعی به وجود عدم توازن در تأمین باتری اذعان کرده است.

Mercedes EQC

رئیس شورای کار دایملر گفته که این کمپانی پس از خرید شرکت مهندسی گرامن به مشکل برخورد کرده است. این شرکت در بحث اتوماسیون باتری تخصص داشت و مرسدس بنز با آن برای افزایش ظرفیت تولید باتری همکاری می کرد.

رد مشکل کمبود باتری EQC توسط دایملر

اتوبیلد هم می گوید عرضه EQC در آمریکای شمالی تا سال ۲۰۲۱ به تعویق افتاده زیرا این کمپانی به دنبال حل مشکلات تولید است. در ماه اکتبر بود که مرسدس بنز برای ۱۶۹۶ دستگاه EQC تحویل داده شده فراخوان اعلام کرد. دلیل این فراخوان پیچ معیوب در دیفرانسیل جلوی خودرو بود که احتمال شکستن آن وجود داشت.

برچسب هااخبار الکتریکی مرسدس EQC
همرسانی نوشتار: