فراری، قوی ترین برند دنیا در دومین سال متوالی

  1. شنبه ۵ بهمن ۹۸ ساعت ۰۹:۰۲ (۳ سال،۱۰ ماه قبل)
ferrari-f8-spider
به گزارش فرانگر

به دنبال فرصت های سرمایه گذاری هوشمندانه در سال ۲۰۲۰ هستید؟ اینجا پیشنهاد خوبی وجود دارد.

برند فاینانس به عنوان یکی از پیشروترین شرکت های مشاوره ای و بررسی ارزش برند مستقل در دنیا فراری را به عنوان قوی ترین برند دنیا انتخاب کرده است. جدیدترین گزارش سالانه این موسسه نشان می دهد فراری از ۱۰۰ امتیاز ممکن بر پایه شاخص قدرت برند یا همان BSI توانسته ۹۴.۱ امتیاز را کسب کند. تنها ۱۲ برند در تمامی صنایع توانسته اند بالاترین رتبه یا همان AAA+ را کسب کنند و فراری بالاتر از همه آن ها قرار دارد.

فراری، قوی ترین برند دنیا در دومین سال متوالی

دیوید های مدیرعامل برند فاینانس می گوید:

فراری همچنان دنیا را تحت تأثیر قرار می دهد و قدرت برند برجسته اش این موضوع را نشان می دهد. جای تعجبی ندارد که بسیاری از مشتریانی که شاید هرگز مالک یک فراری نباشند خواهان یک کیف یا ساعت با نشان اسب رقصان هستند. البته حفظ وضعیت انحصاری فراری و بررسی محصولات تولیدی و تیراژ آن ها یکی از مهم ترین چیزهایی است که مدیران این برند باید در نظر داشته باشند.

فراری در سال ۲۰۱۹ نیز ۹۴.۸ امتیاز به دست آورده بود و قوی ترین برند دنیا شناخته شده بود. از جمله برندهای شاخص دیگری که پشت سر فراری قرار دارند عبارت اند از مک دونالد، کوکاکولا، لگو و دیزنی. سال پیش ارزش این خودروساز ایتالیایی با افزایش ۹ درصدی به ۹.۱ میلیارد دلار رسید که به تقویت جایگاه آن در دنیا کمک نمود.

فراری، قوی ترین برند دنیا در دومین سال متوالی

فراری ۵ محصول جدید را در سال ۲۰۱۹ معرفی کرد که شاخص ترین آن ها SF۹۰ استراداله و روما بودند. هر دو خودرو به دنبال جذب مشتریان جدیدی هستند. این کمپانی همچنین با گروه جیورجیو آرمانی برای تولید محصولات جدید همچون تی شرت، عینک آفتابی و… همکاری خواهد کرد.

Ferrari-Roma

البته شایان توجه است که قدرتمندترین برند، لزوماً به معنی باارزش ترین برند نیست. فراری در فهرست باارزش ترین برندها، رتبه ۲۰۶ را کسب کرده است و مرسدس بنز با ۶۵ بیلیون دلار و کسب رتبه کلی ۱۱ توانسته با ارزش ترین برند خودرویی جهان لقب بگیرد. تویوتا با رتبه ۱۵، برندی ۵۸ میلیارد دلاری تخمین زده شده و سومین برند خودرویی نیز فولکس واگن است که در رتبه کلی ۲۵ قرار گرفته و ارزش برند آن بیش از ۴۴ میلیارد دلار برآورد شده است.

mercedes badge

از دیگر نکات جالب این گزارش، بالاترین رشد ارزش برندهاست که تسلا با ۶۴.۹ درصد رشد و رسیدن به ارزش برند ۱۲.۴ میلیارد دلار در صدر قرار گرفته است و در عین حال در کمال تعجب، میتسوبیشی هم با ۴۲.۸ درصد رشد و رسیدن به رقم ۳۷.۷ میلیارد دلار جایگاه والایی را کسب نموده است.

فراری، قوی ترین برند دنیا در دومین سال متوالی

منبع brandirectorypublic

برچسب ها۲۰۲۰ اخبار
همرسانی نوشتار: