به اعتقاد کارلوس گوسن، نیسان تا دو سه سال آینده ورشکست می شود

  1. شنبه ۵ بهمن ۹۸ ساعت ۰۷:۱۱ (۴ سال،۵ ماه قبل)
به اعتقاد کارلوس گوسن، نیسان تا دو سه سال آینده ورشکست می‌شود
به گزارش فرانگر

کارلوس گوسن طی چند وقت اخیر بسیار پرحاشیه و خبرساز بوده است. وی در ژاپن با چندین اتهام مختلف ازجمله کم اظهاری درآمد خود مواجه شد و سپس در ماه دسامبر از این کشور فرار کرده و به لبنان پناه برد؛ اما هرچند اتهامات زیادی به گوسن وارد است ولی قطعاً نمی توان دانش و توانایی او در اداره کردن یک شرکت خودروسازی را زیر سؤال برد زیرا او نه تنها مأموریت تقریباً غیرممکنی یعنی خلاص کردن نیسان از شر بدهی های سنگین و بازگرداندن آن به سوددهی را به انجام رساند بلکه موفق به ایجاد اتحاد رنو-نیسان شد و حتی میتسوبیشی را هم جذب این گروه خودروسازی کرد. گوسن همچنین خواستار ادغام نزدیک تر رنو و نیسان هم بود و بسیاری معتقدند این چیزی بود که نهایتاً به سقوط او انجامید.

حال اما وکیل گوسن در ژاپن «نوبویو گوهارا» روز چهارشنبه در توکیو یک کنفرانس مطبوعاتی برگزار کرده و گفتگوهای خود با رئیس پیشین نیسان را بازگو نموده و از قول او حرف های جالبی زده است. این وکیل آخرین بار دو روز قبل از فرار گوسن به بیروت با او ملاقات کرده و از او اجازه داشته که جزئیات مکالمات را افشا کند. گوهارا که دادستان پیشین ژاپن بوده و مانند گوسن منتقد سیستم دادگستری این کشور است گفته است:

او (گوسن) به من گفت که احتمالاً نیسان ظرف دو تا سه سال آینده ورشکست می شود

البته گوهارا اضافه کرده که گوسن در مورد این پیش بینی عجیب خود جزئیاتی را بیان نکرده است. سخنگوی نیسان «آزوسا ماموس» نیز هنگام سؤال رویترز از اظهارنظر در این رابطه خودداری کرده است.

به اعتقاد کارلوس گوسن، نیسان تا دو سه سال آینده ورشکست می شود

اما علاوه بر این نقل قول، گوهارا در جریان کنفرانس مطبوعاتی خود اضافه کرده است:

نیسان و دادستان های ژاپن باهم دست به یکی کرده اند تا یک پروندهٔ جنایی علیه گوسن ایجاد کنند

درهرحال بدیهی است که پیش بینی گوسن مبنی بر ورشکستگی نیسان را نباید قطعی دانست زیرا وی هم اکنون موضع خصمانه ای علیه این شرکت دارد و آن را به خطاهای زیادی متهم می کند اما بااین حال واقعیت این است که نیسان خصوصاً در چین و اروپا با کاهش فروش محصولات خود مواجه شده و پیش بینی فروش و سود خود را برای سال مالی جاری هم کاهش داده است. این شرکت همچنین گفته است که ۱۲,۵۰۰ شغل را در سراسر جهان حذف خواهد کرد.

به اعتقاد کارلوس گوسن، نیسان تا دو سه سال آینده ورشکست می شود

برچسب هااخبار
همرسانی نوشتار: