فراخوان ۳.۴ میلیون خودروی تویوتا، بازهم مشکل ایربگ!

  1. شنبه ۵ بهمن ۹۸ ساعت ۰۷:۰۲ (۴ سال،۵ ماه قبل)
فراخوان 3.4 میلیون خودروی تویوتا، بازهم مشکل ایربگ!
به گزارش فرانگر

مالکان برخی از محصولات تویوتا باید به دقت این خبر را مطالعه کنند زیرا کیسه های هوای این خودروها در زمان تصادف احتمالاً باز نخواهد شد و ریسک جراحت و حتی مرگ بسیار بالا خواهد رفت.

تعداد ۳.۴ میلیون دستگاه از ساخته های تویوتا شامل کرولا مدل های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۹، آوالون مدل های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۸، آوالون هیبرید مدل های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۸ و ماتریکس مدل های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ شامل این فراخوان می باشند. از این میان تعداد ۲.۹ میلیون خودرو در آمریکا تردد می کنند.

اما دلیل این مشکل چیست؟ احتمال دارد واحد کنترل الکترونیکی در زمان تصادف کار نکند زیرا فاقد محافظت کامل در برابر نویز الکتریکی می باشد. این مشکل باعث می شود کیسه هوا یا به صورت کامل باز نشده و یا اینکه کلاً عمل نکند. همین مشکل می تواند روی عملکرد پیش کشنده کمربند ایمنی تأثیر منفی داشته باشد.

فراخوان 3.4 میلیون خودروی تویوتا، بازهم مشکل ایربگ!

تویوتا این مشکل را قبلاً به اطلاع نمایندگی های خود رسانده و در هفته های آینده نیز با مالکان تماس گرفته و به آن ها زمان مراجعه به نمایندگی های مجاز را اعلام خواهد کرد. تکنسین های این خودروساز خودروها را بررسی کرده و در صورت نیاز فیلتر نویزی را بین ماژول کنترل کیسه هوا و کابل های دیگر نصب خواهند کرد.

فراخوان 3.4 میلیون خودروی تویوتا، بازهم مشکل ایربگ!

NHTSA در ماه آوریل به دنبال ۱۲.۳ میلیون کیسه هوای معیوب در خودروهای گوناگون بوده است. همین بازرسی شامل خودروهای فراخوان شده توسط تویوتا هم بوده و البته گزارش رسیده دو تصادف جرحی مرتبط با این موضوع به ثبت رسیده است.

فراخوان 3.4 میلیون خودروی تویوتا، بازهم مشکل ایربگ!

این واحد کنترل ایربگ توسط شرکت TRW که بخشی از ZF است تولید شده و بین سال های ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۹ در بیش از ۱۲ میلیون خودرو نصب شده است. جدای از تویوتا شرکت های فیات-کرایسلر، هیوندای، کیا، هوندا و میتسوبیشی نیز از این قطعه استفاده کرده اند. باور بر این است قطعات معیوب در کل باعث مرگ ۸ نفر شده اند. برخی از این خودروسازان قبلاً برخی محصولات مجهز به واحدهای کنترل ایربگ TRW را فراخوان کرده اند. فیات-کرایسلر در سال ۲۰۱۶ خبر فوت ۳ نفر و جراحت ۵ نفر را دریافت کرده و ۲ میلیون خودرو را نیز فراخوان نموده است. هیوندای و کیا هم گزارش ۶ مجروح مرتبط با این مشکل را دریافت کرده و در سال ۲۰۱۸ تعداد ۱ میلیون خودرو را فراخوان کرده است.

ماژول ایربگ TRW ارتباطی به رسوایی بزرگ کیسه های هوای تاکاتا ندارد.

برچسب هااخبار فراخوان
همرسانی نوشتار: