انتقادات صریح نمایندگی های نیسان از مدیرعامل این شرکت!

  1. جمعه ۴ بهمن ۹۸ ساعت ۱۱:۰۳ (۴ سال،۴ ماه قبل)
انتقادات صریح نمایندگی‌های نیسان از مدیرعامل این شرکت!
به گزارش فرانگر

ماکوتو اوچیدا مدیرعامل جدید نیسان با گروهی از نمایندگی های این خودروساز در آمریکا دیدار کرد تا با نقطه نظرات آن ها آشنا شود. اوچیدا از آن ها خواست که کاملاً صادقانه نظرات خود را بیان کنند و البته آن ها هم از خجالت مدیرعامل جدید درآمده و گفتند که نیسان محصولات ضعیفی تولید کرده و به خاطر برندی با محصولات ارزان قیمت شناخته می شود.

اولین دیدار مدیرعامل جدید نیسان با نمایندگی های آمریکایی روشنگری زیادی برای او داشته است. نمایندگی های نیسان از اوچیدا خواسته اند چندین موضوع را در اولویت خود قرار دهد.

انتقادات صریح نمایندگی های نیسان از مدیرعامل این شرکت!

طبق گزارش اتوموتیو اوچیدا با ۹ نمایندگی برتر این خودروساز در مقر نیسان آمریکای شمالی در نشویل دیدار داشته تا خبرهای دست اول از مشکلات آن ها و خود شرکت را به دست آورد.

یکی از مدیران نمایندگی حاضر در این جلسه به نقل از اوچیدا گفته است:

من می خواهم همه ی نظرات منفی را بدانم. من اینجا هستم تا نظرات شما را بشنوم. هیچ چیز را نگه ندارید، حتی اگر شنیدن آن برای من بسیار سخت باشد.

نمایندگی ها نیز پس از شنیدن این سخنان به بیان مشکلات خود پرداختند. یکی از نمایندگی ها گفته است:

ما یک و نیم ساعت واقعیت را به او نشان دادیم. هیچ چیزی را پنهان نکردیم و بسیار صادق بودیم.

این جلسه پس از انتشار برخی نگرانی های نمایندگی های نیسان درباره استراتژی این خودروساز در بزرگ ترین بازارش برگزار شده است. فروش این خودروساز ژاپنی در آمریکا با کاهش ۹.۹ درصدی به ۱.۳۵ میلیون دستگاه در سال ۲۰۱۹ رسید. این در حالی است که کل بازار تنها ۱.۲ درصد افت فروش داشت.

نیسان می گوید بخشی از افت فروش این برند به خاطر تصمیم درباره توقف فروش ناوگان اجاره ای است اما نمایندگی ها همچنان نگران هستند. اوچیدا می داند که بازار آمریکا می تواند باعث پرش یا سقوط شرکت شود. یکی از نمایندگی های نیسان اظهار داشته است:

او می گفت نیازمند دسته ای از افراد برای راست و ریس کردن اوضاع خواهد بود.

یکی از درخواست های نمایندگان این برند به روزرسانی سریع تر محصولات بود زیرا نیسان یکی از قدیمی ترین سبد محصولات در صنعت خودرو را داراست. نیسان می گوید در ۱۸ ماه آینده ۷۰ درصد محصولات خود را نونوار خواهد کرد. نمایندگی ها تا آن زمان از اوچیدا درخواست پیشبرد سریع تر امور و حمایت مالی و بازاریابی بیشتر را داشته اند.

یکی دیگر از مدیران نمایندگی های نیسان به مدیرعامل این شرکت گفته است:

اگر شما تمامی منابع را امروز تأمین نکنید، در آینده باید هزینه بیشتری انجام دهید.

دیگر مشکل اشاره شده نیاز به جایگزینی برنامه مشوق نمایندگی موجود با نمونه ای دیگر است تا به این ترتیب در صورت دست یابی نمایندگی فروش به اهداف فروش جوایز مالی اعطا شود. نمایندگی ها چندین سال است از این موضوع انتقاد می کنند چرا که دست یابی به اهداف فروش کارخانه و درعین حال سوددهی پایدار بسیار مشکل می باشد.

انتقادات صریح نمایندگی های نیسان از مدیرعامل این شرکت!

انتقادات صریح نمایندگی های نیسان از مدیرعامل این شرکت!

انتقادات صریح نمایندگی های نیسان از مدیرعامل این شرکت!

آگاهی از برند نیز جزو دیگر مسائل بررسی شده بوده زیرا برخی نمایندگی ها از اوچیدا خواسته اند تا استراتژی بازاریابی نیسان را تغییر دهد زیرا کمپین کنونی که روی تکنولوژی تمرکز کرده جواب نمی دهد. اوچیدا گفته است:

پیام تکنولوژی ما در ترجمه دچار بحران شده است. خودروهای خودران شاید در ژاپن یا دیگر بخش های جهان بسیار خوب باشند اما مردم آمریکا به آن جواب نمی دهند.

نمایندگی ها با خوش بینی جلسه را ترک کرده اند زیرا اوچیدا تأثیر خوبی روی آن ها گذاشته است. یکی از این افراد گفته است:

اوچیدا با گلوله نقره ای نیامده و درمانی هم برای سرطان ندارد؛ اما او خودش را نشان داد. او گفت به من یک فرصت بدهید. من می خواهم در سریع ترین زمان ممکن مشکلات را حل کنم.

شرکت کنندگان در این جلسه حتی استایل اوچیدا را با مدیرعامل اسبق یعنی کارلوس گوسن مقایسه کرده اند:

اوچیدا فروتن است و نظرات افراد بسیار علاقه نشان می دهد. او ذهنیت کارلوس گوسن در منیت گرایی را ندارد. هیچ یک از افراد حاضر در جلسه جرات نداشتند چیزی خلاف میل و علاقه کارلوس گوسن را بگویند.

برچسب هااخبار
همرسانی نوشتار: