استقبال مدیر طراحی ب ام و از رقابت سری ۶ با پورشه ۹۱۱!

  1. پنجشنبه ۳ بهمن ۹۸ ساعت ۰۸:۰۲ (۳ سال،۱۰ ماه قبل)
استقبال مدیر طراحی ب‌ام‌و از رقابت سری 6 با پورشه 911!
به گزارش فرانگر

حدود ۴ سال پیش یعنی در می ۲۰۱۶ خبری جالب درباره احتمال رقابت مستقیم ب ام و با پورشه ۹۱۱ منتشر شد. باور بر این بود این خودرو در قالب سری ۶ کوپه و کانورتیبل با هم وطن مشهورش رقابت خواهد کرد اما همان گونه که همه می دانیم، این دو خودرو به خانواده سری ۸ تبدیل شدند. آیا این به معنی عدم رقابت باواریایی ها با پورشه ۹۱۱ است؟ ب ام و می گوید نه زود قضاوت نکنید!

آدریان فن هوی دونک مدیر طراحی گروه ب ام و در مصاحبه اخیر خود با اتوکار به گمانه زنی ها دراین باره اشاره کرده و حتی علاقه خود به چنین خودرویی را نشان داده است. البته سخنان او اصلاً به معنی تائید تولید رقیب ۹۱۱ نبوده اما خب حداقل می دانیم یک نفر در ب ام و به چنین خودروی پرفورمنسی فکر می کند.

او گفته است:

تولید رقیب پورشه ۹۱۱ ایده خوبی است. شاید ما باید روی آن کار کنیم!

در سال ۲۰۱۶ گفته می شد سری ۶ جدید کوچک تر از نسل کنونی آن در زمان خود خواهد بود و بجای راحتی کابین روی پرفورمنس تمرکز زیادی خواهد داشت. در واقع گمانه زنی هایی درباره تولید یک کوپه جدید با نسخه کشیده تر از پلتفرم ب ام و Z۴ و تویوتا سوپرا وجود داشت. ظاهراً گفته شده بود این خودرو از پیشرانه ۸ و ۶ سیلندر توئین توربو استفاده خواهد کرد.

استقبال مدیر طراحی ب ام و از رقابت سری 6 با پورشه 911!

استقبال مدیر طراحی ب ام و از رقابت سری 6 با پورشه 911!

استقبال مدیر طراحی ب ام و از رقابت سری 6 با پورشه 911!

استقبال مدیر طراحی ب ام و از رقابت سری 6 با پورشه 911!

تنها عضو خانواده سری ۶ که هنوز هم به فروش می رسد سری ۶ جی تی است که اواخر امسال فیس لیفت خواهد شد. البته این خودرو دیگر در آمریکا عرضه نمی شود زیرا ب ام و با معرفی سری ۵ جی تی تصمیم به بازنشسته کردن آن در این بازار گرفت.

برچسب هااخبار ب ام و سری ۶
همرسانی نوشتار: