فولکس به دنبال خرید ۲۰ درصد از شرکت سازنده باتری Guoxuan چین

  1. پنجشنبه ۳ بهمن ۹۸ ساعت ۰۷:۰۲ (۴ سال،۵ ماه قبل)
فولکس به دنبال خرید 20 درصد از شرکت سازنده باتری Guoxuan چین
به گزارش فرانگر

فولکس واگن در حال آماده شدن برای خرید ۲۰ درصد سهام شرکت چینی سازنده باتری Guoxuan است.

گفته می شود این خودروساز آلمانی می خواهد در هفته های آتی بخشی از این شرکت با سهام عام را خریداری نماید. Guoxuan هم اکنون ارزش ۲.۸ میلیارد دلاری داشته بنابراین خرید ۲۰ درصد از سهام آن به معنی صرف هزینه ی حدود ۵۶۰ میلیون دلاری خواهد بود.

فولکس به دنبال خرید 20 درصد از شرکت سازنده باتری Guoxuan چین

به این ترتیب فولکس واگن اولین مالک مستقیم یک شرکت سازنده باتری در چین خواهد بود. این غول خودروسازی برنامه های جاه طلبانه ای برای فروش ۱.۵ میلیون خودرو با انرژی جدید در چین تا سال ۲۰۲۵ دارد.

فولکس به دنبال خرید 20 درصد از شرکت سازنده باتری Guoxuan چین

خبر رسیده جزئیات این معامله تا حد زیادی نهایی شده و هر دو شرکت منتظر قوانین رگلاتوری جدید چین برای تائید این معامله هستند.

فولکس واگن با این خرید به دومین سهامدار بزرگ Guoxuan تبدیل خواهد شد. بزرگ ترین سهامدار این شرکت مؤسس آن است که ۲۵ درصد از سهام را در اختیار دارد. البته نه فولکس واگن و نه Guoxuan اشاره ای به این معامله نداشته اند.

مدیر شرکت مشاوره ای AutoForesight چین گفته است:

با تملک بخش بزرگی از سهام بزرگ ترین سازنده باتری خودروهای الکتریکی در چین، خودروسازان قدرت بیشتری برای کنترل قیمت باتری خواهند داشت. خودروسازان خارجی هم اکنون در حال خرید شرکت های چینی هستند تا تأمین باتری در این کشور را تضمین کنند.

مقر Guoxuan در شهر هفی واقع در شرق چین بوده و فولکس واگن هم در همین بخش مشغول تولید جوینت ونچری خودرو با جک موتور می باشد.

برچسب هااخبار الکتریکی
همرسانی نوشتار: