عدم حضور پژو در نمایشگاه ژنو ۲۰۲۰

  1. چهارشنبه ۲ بهمن ۹۸ ساعت ۰۷:۰۲ (۴ سال،۵ ماه قبل)
عدم حضور پژو در نمایشگاه ژنو 2020
به گزارش فرانگر

علاقه ی خودروسازان به حضور در رویدادهای خودرویی کلاسیک روز به روز کاهش می یابد. برخی از آن ها در نمایشگاه پاریس حضور نخواهند یافت ولی در ژنو حاضر خواهند بود و البته وضعیت برخی نیز درست برعکس است. شاید هم برخی هر دو نمایشگاه یا نادیده بگیرند. از آنجایی که تکنولوژی های ارتباطی پیشرفت کرده بنابراین خودروسازان دیگر نیازی به حضور در نمایشگاه های سنتی ندارند و وضعیت نمایشگاه ژنو به عنوان یکی از رویدادهای مهم خودرویی رو به افول به نظر می رسد.

با توجه به خبر منتشر شده توسط اتوپلاس، پژو در نمایشگاه خودروی ژنو ۲۰۲۰ حضور نخواهد یافت و بنابراین این امر احتمالاً به معنی عدم حضور دیگر برندهای گروه پژو-سیتروئن یعنی سیتروئن و اوپل در ژنو هم خواهد بود.

این خبر به نقل از برخی اعضای تیم روابط عمومی پژو منتشر شده است؛ اما دلیل پژو برای عدم حضور در ژنو چیست؟ اتوپلاس نبود تنوع و جذابیت در این رویداد را دلیل عدم رغبت فرانسوی ها برای حضور در ژنو اعلام کرده است. نمایشگاه های خودرویی هزینه بالایی داشته و معمولاً خودروها روی فرش قرمز خودنمایی نمی کنند.

عدم حضور پژو در نمایشگاه ژنو 2020

پژو اولین خودروسازی نیست که از ژنو ۲۰۲۰ روی گردان می شود. لامبورگینی هم چند روز پیش چنین تصمیمی را اتخاذ کرده است. لامبورگینی گفته روی رویدادهای خاص خود که خودروها نیازی به رقابت با دیگران ندارند تمرکز خواهد کرد. بسیاری از خودروسازان مطرح دیگر هم چنین رویه ای را در پیش گرفته اند و با این تفاسیر مشخص نیست که آینده نمایشگاه های خودرویی چگونه خواهد بود.

رویدادهای مستقل به آرامی به روندی معمول در دنیای دیجیتال تبدیل می شوند. این رویدادها جذابیت های زیادی به همراه داشته و خودروسازان می توانند زمان زیادی را به معرفی محصول جدید خود اختصاص دهند. ضمن اینکه زمان زیادی هم در اختیار خبرنگاران برای بررسی خودروها وجود خواهد داشت. در حقیقت این یک وضعیت برد-برد است.

عدم حضور پژو در نمایشگاه ژنو 2020

ژنو تنها نمایشگاهی نیست که با عدم علاقه خودروسازان روبرو می شود. دو شرکت آئودی و مرسدس هم در نیویورک حاضر نمی شوند و فولکس واگن هم غایب بزرگ نمایشگاه پاریس خواهد بود.

برچسب ها۲۰۲۰ اخبار نمایشگاه ژنو
همرسانی نوشتار: