مأموریت سنگین پورشه برای ریماک!

  1. سه شنبه ۱ بهمن ۹۸ ساعت ۱۷:۰۲ (۴ سال،۴ ماه قبل)
مأموریت سنگین پورشه برای ریماک!
به گزارش فرانگر

در نمایشگاه ژنو ۲۰۲۰، ریماک به عنوان خودروسازی اهل کرواسی از نسخه نهایی و آماده تولید هایپرکار ۱۹۱۴ اسب بخاری C-Two رونمایی خواهد کرد. این هیولای الکتریکی اولین بار در نمایشگاه ژنو ۲۰۱۸ پدیدار شد و البته گفته شده که نسخه تولیدی آن با برخی تغییرات و همچنین تغییر نام روانه جاده ها خواهد شد.

اما مؤسس ریماک در عین اینکه خودروی آرزوهای خود را ساخته بلکه با پورشه و هیوندای نیز هم کاسه شده و مخصوصاً پورشه توانسته ۱۰ درصد سهام ریماک را مال خود کند. البته این میزان سهم  اکنون به ۱۵.۵ درصد رسیده است؛ اما این به چه معناست؟

اتوموتیونیوز اروپا اخیراً با مت ریماک درباره موضوعات متعدد از جمله هایپرکارهای آتی این شرکت مصاحبه کرده است.

مأموریت سنگین پورشه برای ریماک!

مأموریت سنگین پورشه برای ریماک!

مأموریت سنگین پورشه برای ریماک!

او گفته که ریماک اصلاً عجله ای برای تولید جانشین C-Two نداشته و دلیل خوب آن نیز این بوده است:

ما نمی خواهیم با مشتریان خود مسابقه دهیم.

مشتریان یاد شده در زمینه قوای محرکه تمام الکتریکی و باتری خودروها به تجارب فنی ریماک علاقه زیادی دارند. آن چیزی که مشتریان نمی خواهند رقابت درون این شرکت است. ریماک این گونه ادامه می دهد:

تا زمانی که در سال زیر ۱۰۰۰ خودرو تولید کنیم مشتریان اهمیتی نخواهند داد. ثانیاً من واقعاً معتقدم حمل ونقل به صورت کامل تغییر خواهد کرد. امروزه تأسیس یک کمپانی برای تولید انبوه خودرو منطقی نیست زیرا من متقاعد شده ام مردم دیگر به دنبال مالکیت خودرو نخواهند بود و آن ها را نخواهند راند. بله ما در حال توسعه باتری ها و قوای محرکه در مقیاس تولید انبوه هستیم و به خودروسازان اجازه می دهیم تا از آن ها در خودروهای الکتریکی و هیبریدی خود استفاده کنند اما ما به چیزی ورای این فکر می کنیم.

او اشاره زیادی به جزئیات نداشته اما وقتی صحبت از همکاری با پورشه شده گفته که این خودروساز مشهور آلمانی چالش بزرگی را پیش رویش گذاشته است. مت ریماک خاطرنشان ساخته است:

آن ها در همان آغاز یک چالش را پیش روی ما گذاشتند: این یک خودروی جدیدی است که پورشه در حال ساخت آن است و از ما خواسته شده تا آن را بهتر کنیم. اما تنها سه ماه وقت به ما داده شد. اساساً آن ها مأموریت غیرممکنی را به ما دادند.

نه خودروی اشاره شده پورشه تایکان نیست و ریماک هم در برابر پورشه پیروز شده است. در عوض ریماک امیدوار است پورشه به کمپانی کوچکش اجازه دهد تا از تخصص و تجارب خود در تکنولوژی، تولید نمونه های اولیه و ساخت در تعداد محدود استفاده نماید تا به شرکتی درجه یک تبدیل شود.

مأموریت سنگین پورشه برای ریماک!

فعلاً هیوندای مالک ۱۴ درصد و پورشه مالک ۱۵.۵ درصد سهام ریماک بوده و یک شرکت تولید کننده باتری در چین نیز ۱۹ درصد سهام این خودروساز را در اختیار دارد. خود ریماک هم مالک ۴۳ درصد از سهام شرکتش می باشد. البته برخی سرمایه گذاران کوچک دیگر هم وجود دارند.

مأموریت سنگین پورشه برای ریماک!

اما مت ریماک هنوز ۳۱ ساله بوده و شرکتش هم ۱۰ سال سن دارد. شرکتی که زمانی کار خود را در گاراژ پدری شروع کرده بود هم اکنون مأموریت توسعه باتری ها و قوای محرکه الکتریکی محصولات پورشه را بر عهده گرفته است. این یعنی پشتکار، تلاش و امیدواری…

برچسب هااخبار الکتریکی ریماک هایپر اسپرت
همرسانی نوشتار: