استقبال قابل توجه از خودروهای الکتریکی رنو در سال ۲۰۱۹

  1. سه شنبه ۱ بهمن ۹۸ ساعت ۱۵:۰۳ (۴ سال،۶ ماه قبل)
استقبال قابل‌توجه از خودروهای الکتریکی رنو در سال 2019
به گزارش فرانگر

تسلا همچنان در بازار خودروهای الکتریکی حرف اول را می زند اما دیگر خودروسازان هم با تقاضای خوبی برای محصولات الکتریکی خود روبرو شده اند و رنو جزو این دسته می باشد.

این خودروساز فرانسوی در سال ۲۰۱۹ تعداد ۶۲۴۴۷ دستگاه خودروی الکتریکی را به فروش رسانده که نسبت به فروش ۴۹۳۰۰ دستگاهی سال ۲۰۱۸ و فروش ۳۶۳۰۰ دستگاهی سال ۲۰۱۷ افزایش قابل توجهی را نشان می دهد.

رنو زوئی

بخش اعظم خودروهای الکتریکی رنو که به دست مشتریان رسیده از نوع Zoe بوده و در سال پیش تعداد ۴۸۲۶۹ دستگاه از آن فروخته شده است. تنها در ماه دسامبر این خودرو ۴۸۵۳ دستگاه فروش کرده است. دومین خودروی الکتریکی محبوب رنو مدل کانگو Z.E. با فروش جهانی ۱۰۳۴۹ دستگاهی است. رتبه سوم هم به K-ZE با فروش ۲۶۵۸ دستگاهی رسیده است. خودروی بعدی نیز مستر Z.E با فروش ۲۹۶ دستگاهی می باشد. البته رنو SM۳ Z.E که فقط در کره جنوبی عرضه می شود به خانه ۸۷۵ کره ای راه یافته است.

رنو توئیزی

این آمار فروش شامل رنو توئیزی نیست زیرا این خودرو بسته به بازارهای گوناگون به عنوان یک چهار چرخه ی سبک یا سنگین در نظر گرفته می شود.

رنو SM3 Z.E

اولیویر مارگت معاون فروش گروه رنو می گوید: “فروش گروه رنو در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۹ به لطف عرضه موفق محصولات در بازارهای مهم همچون اروپا، روسیه و هند رشد قابل توجهی داشته است.”

رنو twingo-ze

او ادامه می دهد: “ما در سال ۲۰۲۰ از فروش کامل مدل های جدید کلیو و کپچر و همچنین شتاب گرفتن محبوبیت خودروهای الکتریکی و هیبریدی همچون Zoe جدید، توئینگو Z.E و تکنولوژی E-Tech سود خواهیم برد. ما موقعیت قیمت گذاری خود در سال ۲۰۱۹ را بهبود خواهیم بخشید و از کیفیت و جذابیت محصولات جدید خود پشتیبانی خواهیم کرد.”

برچسب ها۲۰۱۹ آمار فروش اخبار الکتریکی
همرسانی نوشتار: