کاهش قابل توجه فروش خودرو در استرالیا در سال ۲۰۱۹

  1. دوشنبه ۳۰ دی ۹۸ ساعت ۱۴:۰۲ (۴ سال،۴ ماه قبل)
کاهش قابل‌توجه فروش خودرو در استرالیا در سال 2019
به گزارش فرانگر

ایالات متحده و چین تنها بازارهایی نیستند که از کاهش فروش خودرو رنج می برند زیرا استرالیا هم در سال ۲۰۱۹ کاهش قابل توجهی را در فروش خودروهای نو تجربه کرده است. با توجه به آمار رسمی که اخیراً توسط «اتاق فدرال صنعت خودروسازی استرالیا» (FCAI) منتشر شده است، در سال ۲۰۱۹ مجموعاً ۱,۰۶۲,۸۶۷ دستگاه خودروی صفرکیلومتر در استرالیا به فروش رسیده است که کاهشی ۷.۸ درصدی را نسبت به فروش سال ۲۰۱۸ نشان می دهد. این کمترین میزان فروش خودرو در استرالیا از سال ۲۰۱۱ محسوب می شود. در دسامبر سال ۲۰۱۹ نیز ۸۴,۲۳۹ دستگاه خودرو در این کشور به فروش رسیده که نسبت به دسامبر سال ۲۰۱۸ کاهش ۳.۸ درصدی داشته است.

مدیر اجرایی FCAI «تونی وبر» در این بار می گوید:

۲۰۱۹ سال سختی برای اقتصاد استرالیا بود و کشور ما در حال تجربهٔ چالش هایی مثل حرکت نرخ ارز، رشد آهستهٔ دستمزدها و عوامل محیطی شدید است

بااین حال مثل آمریکا، خریداران استرالیایی هم کاملاً به شاسی بلندها تمایل پیدا کرده اند به گونه ای که این خودروها هم اکنون ۴۵.۵ درصد از کل بازار را به خود اختصاص داده اند که ۲.۵ درصد نسبت به سال ۲۰۱۸ افزایش داشته است. وسایل نقلیهٔ تجاری سبک نیز ۲۱.۲ درصد از فروش بازار خودروی استرالیا را تشکیل داده اند و خودروهای سواری سنتی هم سهمی ۲۹.۷ درصدی از بازار داشته اند.

کاهش قابل توجه فروش خودرو در استرالیا در سال 2019

جالب اینجا است با اینکه شاسی بلندها اکنون سهم بیشتری از بازار را نسبت به گذشته در اختیار گرفته اند اما فروش این خودروها ۲.۴ درصد نسبت به سال ۲۰۱۸ کاهش داشته است. در بازار استرالیا در سال ۲۰۱۹ فروش خودروهای سواری نسبت به سال ۲۰۱۸ کاهشی ۱۶.۵ درصدی داشته و خودروهای تجاری سبک هم با کاهش فروش ۵.۲ درصدی مواجه شده اند. پرفروش ترین خودروسازان در بازار استرالیا در سال ۲۰۱۹ نیز به ترتیب تویوتا، مزدا، هیوندای، میتسوبیشی، فورد، کیا، نیسان، فولکس واگن، هوندا و هولدن بوده اند.

کاهش قابل توجه فروش خودرو در استرالیا در سال 2019

برچسب ها۲۰۱۹ آمار فروش
همرسانی نوشتار: