فروش شگفت انگیز فورد GT در سال ۲۰۱۹

  1. دوشنبه ۳۰ دی ۹۸ ساعت ۱۱:۰۳ (۴ سال،۵ ماه قبل)
فروش شگفت‌انگیز فورد GT در سال 2019
به گزارش فرانگر

فورد GT از آن دست خودروهایی نیست که هر روز در خیابان ها دیده شود. خودروی اسپورت ۴۵۰ هزار دلاری فورد ویژگی های برجسته زیادی داشته و واضح است که تعداد معدودی از افراد توانایی نشستن پشت فرمان آن را خواهند داشت.

حدود یک سال پیش بود که فورد تصمیم گرفت تولید GT را تا سال ۲۰۲۲ ادامه دهد. تقاضا برای این خودرو بالا بوده و فورد هم فهمیده که سقف تولید ۱۰۰۰ دستگاهی برای آن کافی نیست. به همین خاطر ۳۵۰ دستگاه دیگر از این خودروی اسپورت نیز تولید خواهد شد.

 فورد GT

آمار فروش رسمی فورد در سال ۲۰۱۹ نشان می دهد که GT سال بسیار خوبی را پشت سر گذاشته است. واضح است که تصمیم این برند برای تمدید مدت زمان تولید GT صحیح بوده است. این خودرو در آمریکا افزایش فروش حدود ۷۵ درصدی در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۹ را تجربه کرده و به خانه ۴۲ نفر راه یافته است. شایان ذکر است فروش GT در مدت مشابه سال ۲۰۱۸ تنها ۲۴ دستگاه بوده است. فروش این خودرو در کل سال ۲۰۱۹ نیز افزایش حدود ۸۲ درصدی داشته و از ۱۲۶ دستگاه سال ۲۰۱۸ به ۲۲۹ دستگاه رسیده است.

 فورد GT

این آمار فروش فقط مختص بازار آمریکا بوده اما دلیل چنین افزایش فروش چشمگیری چیست؟ دلیل احتمالی آن است که GT های ساخته شده در سال ۲۰۱۹ اکثر برای خریدارانی بوده که نتوانسته اند در فرایند فروش اولیه شرکت بکنند. اگر به یاد داشته باشید این خودرو در ابتدا فقط مختص افرادی بود که حداقل ۴۵۰ هزار دلار سرمایه را صرف GT می کردند.

 فورد GT

خب کار تحویل خودرو به دسته ی اول به پایان رسیده و نوبت به گروه بعدی که ظاهراً بزرگ تر بوده رسیده است؛ اما با تمامی این موارد باید گفت که فروش GT در مقایسه با دیگر خودروهای اسپورت بازار بسیار محدود می باشد.

 فورد GT

برای مثال شورولت کوروت در سال پیش فروش ۱۷۹۸۸ دستگاهی را ثبت کرد. پورشه ۹۱۱ هم به خانه ۹۶۲۵ نفر راه یافت و فروش مرسدس-ای ام جی GT و پورشه ۷۱۸ باکستر و ۷۱۸ کیمن (ترکیب دو خودرو) هم به ترتیب برابر با ۴۲۰۸ و ۳۸۸۰ دستگاهی بوده است. حتی ب ام و i۸ نیز فروش ۱۱۰۲ دستگاهی را ثبت کرده است. نهایتاً هم دو خودروی نیسان GT-R و آکورا NSX با فروش ۳۳۱ و ۲۳۸ دستگاهی در کف لیست جای گرفته اند.

فروش شگفت انگیز فورد GT در سال 2019

فروش شگفت انگیز فورد GT در سال 2019

فروش شگفت انگیز فورد GT در سال 2019

فروش شگفت انگیز فورد GT در سال 2019

فروش شگفت انگیز فورد GT در سال 2019

فروش شگفت انگیز فورد GT در سال 2019

ذکر این نکته هم مهم است که مقایسه آمار فروش فورد GT با این خودروها خیلی منصفانه نیست زیرا روش بازاریابی و تولید این خودرو بسیار متفاوت بوده است. GT همچنین قیمت بسیار بالایی داشته و برای مثال قیمت کمتر از ۶۰ هزار دلاری کوروت نسل هفتم را نباید با این خودرو مقایسه کرد.

برچسب ها۲۰۱۹ آمار فروش اخبار سوپراسپرت فورد GT
همرسانی نوشتار: