فروش کارخانه جنرال موتورز در هند به گریت وال چین

  1. دوشنبه ۳۰ دی ۹۸ ساعت ۰۷:۰۳ (۳ سال،۸ ماه قبل)
فروش کارخانه جنرال موتورز در هند به گریت وال چین
به گزارش فرانگر

جنرال موتورز به فروش سایت های تولیدی خود در سراسر جهان ادامه می دهد و این بار نوبت به کشور هند رسیده است، کشوری که احتمالاً بیشترین ظرفیت برای رشد صنعت خودرو در دنیا را داراست.

گریت وال موتورز چین امروز اعلام کرد به توافق نامه ای با جنرال موتورز برای خرید کارخانه این خودروساز در هند دست یافته است. ایده توافق نامه که نیازمند تائید دولت و مقامات مرتبط است باعث خروج جنرال موتورز از فرایند ساخت خودرو در هند خواهد شد. در اواسط سال ۲۰۱۷ بود که جنرال موتورز کارخانه هالول را به سایک موتور فروخت. این کارخانه هم اکنون به تولید ام جی هکتور مشغول است.

در اواخر سال ۲۰۱۷ بود که جنرال موتورز فروش خودرو در هند را متوقف کرد و محصولات تولیدی در کارخانه تالگوان نیز صادر شدند. از آن زمان تاکنون کارخانه یاد شده در حال تولید شورولت بیت هاچبک و سدان برای صادرات به کشورهای آمریکای لاتین بوده است.

فروش کارخانه جنرال موتورز در هند به گریت وال چین

اما خرید این کارخانه توسط بزرگ ترین شاسی بلند ساز چین امکان دسترسی به بازار خودروی هند را فراهم می کند. البته بندهای مالی این قرارداد که انتظار می رود در نیمه دوم سال ۲۰۲۰ نهایی شوند هنوز به صورت عمومی اعلام نشده است. رویترز می گوید گریت وال موتورز احتمالاً بین ۲۵۰ تا ۳۰۰ میلیون دلار برای تصاحب این کارخانه پرداخت کرده است.

یکی از مقامات رده بالای گریت وال گفته که این معامله دروازه ورود شرکت به هند است. او اظهار داشته است:

بازار خودروی هند ظرفیت بسیار بالایی داشته و از رشد اقتصادی سریع و محیط سرمایه گذاری خوبی سود می برد. ورود به بازار هند یک قدم روبه جلو و مهم برای استراتژی جهانی گریت وال موتورز است.

او خاطرنشان ساخته گریت وال موتورز شغل های مستقیم و غیرمستقیم بیشتری در هند ایجاد خواهد کرد. این شرکت به دنبال تأسیس مرکز تحقیق و توسعه و صنایع مرتبط و همچنین ایجاد زنجیره تأمین محلی در این کشور است.

حضور رسمی گریت وال موتورز در بازار چین به حضور در نمایشگاه خودروی دهلی مربوط می شود. این خودروساز می خواهد با برند هاوال و همچنین اعلام برنامه های خود برای بازار خودروی هند وارد این کشور شود.

اما جنرال موتورز هم گفته تصمیم یاد شده برای فروش کارخانه خود در چین بر پایه استراتژی جهانی و بهینه سازی زنجیره تولید در سراسر جهان اتخاذ شده است.

یکی از مدیران این خودروساز آمریکایی گفته است:

از آنجایی که تمرکز کارخانه تالگوان روی تولید و صادرات محصولات خود بوده بنابراین جنرال موتورز چندین گزینه استراتژیک برای کاربری بهینه این سایت تولیدی را در نظر داشته است.

برچسب هااخبار گریت وال
همرسانی نوشتار: