محبوب ترین رنگ خودروها در سال ۲۰۱۹

  1. یکشنبه ۲۹ دی ۹۸ ساعت ۱۸:۰۱ (۴ سال،۴ ماه قبل)
محبوب‌ترین رنگ خودروها در سال 2019
به گزارش فرانگر

رنگ حدود ۲۲ درصد از خودروهای صفرکیلومتر فروخته شده در سال ۲۰۱۹ “خاکستری” بوده که نسبت به سال ۲۰۱۸ افزایش ۱.۶ درصدی را نشان می دهد. دومین رنگ محبوب برای خودروها رنگ مشکی بوده و رنگ سفید نیز جایگاه سوم را به خود اختصاص داده است. این آمار را انجمن خودروسازان و واردکنندگان SMMT منتشر کرده است.

نتایج مطالعه SMMT نشان می دهد که رنگ زرد دوباره احیا شده و دهمین رنگ محبوب برای خودروهای جدید بوده است. رنگ زرد قبلاً در خودروهای مشهور فیلم ها بکار رفته که از جمله آن ها می توان به بامبل بی فیلم تبدیل شوندگان اشاره کرد.

محبوب ترین رنگ خودروها در سال 2019

البته حتی حضور چنین رنگی در فیلم های مشهور نیز کمکی به همه گیر شدن آن نکرده و مطالعه ی سال پیش نشان داده که رنگ زرد کمترین جذابیت را برای خودروها داشته به گونه ای که تنها ۲ درصد خودروهای فروخته شده از نوع زرد رنگ بوده اند. همچنین نظرسنجی وب سایت CarWow نشان داده که ۵۸ درصد کاربران اصلاً به خرید خودروی زرد رنگ فکر هم نمی کنند.

محبوب ترین رنگ خودروها در سال 2019

اگرچه رنگ خاکستری در سال ۲۰۱۹ بالاترین محبوبیت را داشته اما نتایج نظرسنجی CarWow نشان داده خاکستری یکی از رنگ ها با کمترین میزان جذابیت برای بریتانیایی ها بوده و تنها ۳ درصد آن ها گفته اند به خرید خودرویی خاکستری رنگ علاقه دارند.

محبوب ترین رنگ خودروها در سال 2019

ظاهراً دلیل خریداران برای انتخاب رنگ خاکستری فروش بهتر خودرو در سال های بعدی نسبت به رنگ های روشن تر بوده است. همچنین رنگ خاکستری محبوبیت زیادی در صنعت مد و طراحی داخل خانه ها به دست آورده است. البته داده ها نشان می دهد رانندگان لندنی به طور متوسط ۵۰۱ پوند بیشتر برای خرید خودرویی با رنگ خاکستری صرف کرده اند.

محبوب ترین رنگ خودروها در سال 2019

SMMT می گوید رنگ های مشکی و سفید دومین و سومین رنگ های پرطرفدار سال ۲۰۱۹ بوده اند. این رنگ ها به همراه رنگ های قرمز و آبی معمولاً بین ۵ رنگ محبوب خودروها دیده می شوند. البته نظرسنجی CarWow نشان داده ۳۶ و ۲۴ درصد بریتانیایی ها علاقه ای به خودروهایی با رنگ های سفید و مشکی ندارند.

محبوب ترین رنگ خودروها در سال 2019

اما در لیست زیر می توانید رنگ هایی را که کمترین جذابیت برای بریتانیایی ها دارند را مشاهده کنید:

  • زرد (۵۸ درصد افراد اصلاً این رنگ را در نظر نمی گیرند)
  • بنفش (۵۲ درصد)
  • سفید (۳۶ درصد)
  • قرمز (۳۱ درصد)
  • مشکی (۲۴ درصد)
  • نقره ای (۱۸ درصد)

محبوب ترین رنگ خودروها در سال 2019

محبوب ترین رنگ خودروها در سال 2019

منبع smmt

برچسب ها۲۰۱۹
همرسانی نوشتار: