احتمال همکاری نیسان و هوندا در صنعت خودرو

  1. یکشنبه ۲۹ دی ۹۸ ساعت ۱۱:۰۲ (۴ سال،۵ ماه قبل)
احتمال همکاری نیسان و هوندا در صنعت خودرو
به گزارش فرانگر

یک تحلیلگر صنعت خودرو اعتقاد دارد ادغام نیسان و هوندا می تواند رخ دهد.

بنا به گفته ی میو کاتو، تحلیلگر لایت استریم، شایعات مربوط به فروپاشی اتحاد رنو-نیسان (هرچند این خبرها توسط هر دو خودروساز رد شده است) می تواند این خودروساز ژاپنی را به یافتن همکاری دیگر که امکان رقابت با تویوتا را میسر سازد تشویق کند. اگر نیسان با هوندا همکاری کند چنین اتفاقی می تواند رنگ واقعیت به خود گیرد.

کاتو گفته است:

هوندا هرگز همکاری عمیقی با شرکت های خودروسازی دیگر نداشته و ادغام با نیسان نباید محلی از اعراب داشته باشد اما با فشاری که از سوی تویوتا به دیگر رقبا وارد می شود، حس می کنیم اگر اتحاد نیسان با رنو فرو بپاشد، شاید هوندا خیلی هم با ایده همکاری با نیسان مخالف نباشد.

نه نیسان و نه هوندا واکنشی به این خبر نشان نداده اند اما نیسان اخیراً شایعات درباره پایان همکاری با رنو را رد کرده است.

کاتو معتقد است از آنجایی که خودروسازان به دنبال همکاری های مستحکم در سال های آینده هستند بنابراین صنعت خودروی ژاپن می تواند به دو گروه بزرگ جدا شود که یکی شامل تویوتا باشد. تویوتا بخشی از سهام شرکت های مزدا، سوزوکی و سوبارو را در اختیار دارد.

احتمال همکاری نیسان و هوندا در صنعت خودرو

اگر نیسان همکاری با رنو را قطع نموده و با هوندا ادغام شود گروه جدیدی تشکیل می شود که فروش سالانه ی آن می تواند به حدود ۱۲ میلیون دستگاه برسد.

کاتو اضافه کرده است:

نیسان ویژگی های جذب کننده زیادی برای شرکای احتمالی دیگر داشته و پیشروی بی امان تویوتا می تواند تغییر ضروری برای آن هایی که در خارج از ژاپن هستند ایجاد کند.

برچسب هااخبار
همرسانی نوشتار: