تویوتا GR۸۶ با بیش از ۲۵۰ اسب بخار قدرت جایگزین GT۸۶ می شود؟

  1. یکشنبه ۲۹ دی ۹۸ ساعت ۱۰:۰۳ (۴ سال،۶ ماه قبل)
تویوتا GR86 با بیش از 250 اسب بخار قدرت جایگزین GT86 می‌شود؟
به گزارش فرانگر

تویوتا GT۸۶ که اوایل سال ۲۰۱۲ به بازار آمد، یکی از قدیمی ترین خودروهای اسپرت بازار است و به نظر می رسد نیاز به جایگزینی دارد. بااین حال هرچند هنوز حتی تصاویر جاسوسی از نسل دوم این خودرو را هم ندیده ایم اما میدانیم که جایگزین GT۸۶ در حال توسعه است و بازهم مثل خودروی کنونی همزادی با نام سوبارو BRZ خواهد داشت. در همین حال، اتوکار هم در گزارش جدیدی اطلاعات بیشتری در مورد جانشین GT۸۶ منتشر کرده است. با توجه به این گزارش، انتظار می رود این خودرو در نسل آینده بجای پلت فرم سوبارو از پلت فرم TNGA تویوتا استفاده کند.

نسل آیندهٔ GT۸۶ و BRZ در مقایسه با نسل کنونی تغییرات اساسی خواهند داشت و انتقال به معماری جدید موجب خواهد شد رفتار دیفرانسیل عقب آن ها بهبود پیدا کند. بااین حال هرچند برای ساخت جانشین این کوپه های اسپرت از پلت فرم تویوتا استفاده خواهد شد اما گفته می شود پیشرانهٔ آن را همچنان سوبارو تأمین خواهد کرد. احتمالاً این همان پیشرانهٔ ۲.۴ لیتری چهار سیلندر تخت توربوشارژ کراس اوور فول سایز سوبارو ایسنت خواهد بود؛ بنابراین قدرت GT۸۶ آینده از ۲۰۰ اسب بخار به بیش از ۲۵۰ اسب بخار خواهد رسید و به لطف سیستم پرخوران، افزایش گشتاور قابل توجهی هم خواهد داشت که در دورهای بسیار پایین تری ارائه می شود.

تویوتا GR86 با بیش از 250 اسب بخار قدرت جایگزین GT86 می شود؟

علاوه بر این، تویوتا و سوبارو قصد دارند تغییراتی را هم در داخل این کوپهٔ اسپرت ایجاد کنند و برای بهبود کیفیت از متریال بهتری استفاده به عمل آورند. در همین حال، تکنولوژی داخلی آن ها نیز ارتقاء پیدا خواهد کرد. البته همهٔ این تغییرات هزینه به همراه خواهد داشت و بنابراین نسل دوم GT۸۶ گران تر از نسل کنونی خواهد بود. بااین حال، این ماشین و همزاد سوبارویی آن هنوز هم ارزان تر از آئودی TT خواهد بود زیرا تویوتا نمی خواهد نسل آیندهٔ GT۸۶ وارد قلمروی سوپرای چهار سیلندر بشود؛ و نهایتاً آخرین موضوعی که در رابطه با این ماشین مطرح شده امکان تغییر نام آن به GR۸۶ است تا با محصولات اسپرت جدید تویوتا یعنی GR سوپرا و GR یاریس هماهنگ باشد.

تویوتا GR86 با بیش از 250 اسب بخار قدرت جایگزین GT86 می شود؟

برچسب هااخبار اسپرت
همرسانی نوشتار: