بررسی مشکل احتمالی شتاب گیری ناخواسته محصولات تسلا

  1. یکشنبه ۲۹ دی ۹۸ ساعت ۰۸:۰۲ (۴ سال،۳ ماه قبل)
بررسی مشکل احتمالی شتاب‌گیری ناخواسته محصولات تسلا
به گزارش فرانگر

یکبار دیگر موسسه NHTSA در حال تحقیق روی شتاب گیری ناخواسته محصولات تسلا می باشد.

این بررسی نتیجه ی شکایت ۱۲۷ مالک خودروهای تسلا بوده و طبق گزارش ها، این حوادث باعث ۱۱۰ تصادف و ۵۲ زخمی شده اند.

NHTSA هم اکنون در حال بررسی ۵۰۰ هزار خودروی تسلا شامل مدل S مدل های ۲۰۱۲ تا ۲۰۱۹، مدل X مدل های ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ و همچنین مدل ۳ مدل های ۲۰۱۸ و ۲۰۱۹ می باشد.

بررسی مشکل احتمالی شتاب گیری ناخواسته محصولات تسلا

وقتی وارد جزئیات شویم به برخی موضوعات جالب از جمله تسلا مدل ۳ سال ۲۰۱۹ برمی خوریم. در یک حادثه گزارش شده از کالیفرنیا، فردی ادعا داشته در حال رانندگی با سرعت کم در یک پارکینگ بوده و ناگهان خودرو به صورت اتفاقی شتاب گرفته است. راننده می گوید خودرو حتی با وجود فشار روی پدال ترمز هم به شتاب گیری خود ادامه داده است. از آنجایی که راننده نتوانسته خودرو را متوقف کند از آن بیرون پریده و خودرو هم به مقداری از سیمان های ریخته شده در مسیر برخورد کرده و نهایتاً متوقف شده است.

در یک حادثه دیگر که بازهم تسلا مدل ۳ در آن دخیل بوده یک آقا و خانم شاهد دو بار شتاب گیری ناخواسته خودروی خود بوده اند. یکی از این حوادث ظاهراً در زمان رانندگی آقا با سرعت حدود ۳۰ کیلومتر در ساعت رخ داده درحالی که حادثه دیگر هم زمان رسیدن به چراغ قرمز بوده است.

بررسی مشکل احتمالی شتاب گیری ناخواسته محصولات تسلا

اما جالب ترین حادثه هم زمانی بوده که یک دستگاه تسلا مدل ۳ در حال حرکت در بزرگراه بوده و راننده تلاش کرده سرعت را در زمان روبرو شدن با ترافیک کم کند اما خودرو به دستورات راننده توجهی نکرده و خودرو با ۹ خودروی دیگر تصادف کرده است. خود راننده و سرنشین گفته اند که تسلا مدل ۳ شتاب گیری ناخواسته داشته است.

هنوز دلیل وقوع این مشکل مشخص نیست اما NHTSA در آینده جزئیات بیشتری را منتشر خواهد کرد.

برچسب هااخبار
همرسانی نوشتار: