قیمت و مشخصات آئودی A۵ و S۵ مدل ۲۰۲۰ برای بازار آمریکا

  1. شنبه ۲۸ دی ۹۸ ساعت ۱۸:۰۲ (۴ سال،۵ ماه قبل)
قیمت و مشخصات آئودی A5 و S5 مدل 2020 برای بازار آمریکا
به گزارش فرانگر

پس از اعلام جزئیات آئودی A۴ مدل ۲۰۲۰، حالا ارباب حلقه ها همین کار را برای نسخهٔ فیس لیفت شدهٔ مدل های A۵ و S۵ هم انجام داده است. همان طور که پیش تر در نسخهٔ اروپایی دیده بودیم، A۵ مدل ۲۰۲۰ در ظاهر از جلوپنجرهٔ عریض تر و مسطح تری با طرح داخلی لانه زنبوری برخوردار شده و در بالای این جلوپنجره نیز شیارهایی برای یادآوری مدل نمادین اسپرت کواترو سال ۱۹۸۴ طراحی شده است. سپر جلوی جدید با ورودی های هوای بزرگ تر، رکاب های اسپرت بازطراحی شده و سپر عقب اصلاح شده با دیفیوزر و سر اگزوزهای ذوزنقه ای در طرفین هم از دیگر ویژگی های ظاهری جدید A۵ مدل ۲۰۲۰ هستند.

تغییرات داخلی اما جزئی تر بوده و مهم ترین آن ها ارائهٔ سیستم اطلاعاتی-سرگرمی کاملاً جدید MIB ۳ با نمایشگر ۱۰.۱ اینچی است. به گفتهٔ آئودی، این سیستم تا ۱۰ برابر سریع تر از نسخهٔ قبلی عمل می کند که این ویژگی تجربهٔ کاربری کلی بهتری را فراهم می کند. A۵ در ایالات متحده با یک پیشرانهٔ ۲ لیتری چهار سیلندر توربو عرضه می شود که ۲۵۰ اسب بخار قدرت و ۳۷۰ نیوتن متر گشتاور دارد. این نیرو توسط یک گیربکس هفت سرعتهٔ اتوماتیک S ترونیک به صورت استاندارد به سامانهٔ چهارچرخ محرک کواترو منتقل می شود. به لطف این ترکیب، A۵ کوپه ظرف ۵.۶ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می رسد درحالی که نسخه های اسپرت و کابریولت این کار را به ترتیب ظرف ۵.۷ و ۶ ثانیه انجام می دهند.

قیمت و مشخصات آئودی A5 و S5 مدل 2020 برای بازار آمریکا

کسانی که خواهان قدرت بیشتری هستند اما می توانند مدل S۵ را انتخاب کنند که به یک پیشرانهٔ ۳ لیتری V۶ توربو با ۳۵۴ اسب بخار قدرت و ۵۰۰ نیوتن متر گشتاور مجهز است. S۵ کوپه به لطف قدرت بیشتر و گیربکس هشت سرعتهٔ اتوماتیک ظرف ۴.۴ ثانیه از صفر به سرعت ۹۶ کیلومتر بر ساعت می رسد درحالی که S۵ اسپرت بک برای انجام این کار به ۴.۵ ثانیه و S۵ کابریولت به ۴.۸ ثانیه زمان نیاز دارند. قیمت نسخهٔ پایهٔ A۵ کوپه مدل ۲۰۲۰ از ۴۲,۹۰۰ دلار آغاز می شود و از چراغ های LED، سانروف پانورامیک، سیستم کنترل تهویهٔ سه منطقه ای، گرم کن و تنظیم هشت جهتهٔ برقی صندلی های جلو، نورپردازی داخلی و تریم آلومینیومی تاریک برخوردار است.

قیمت و مشخصات آئودی A5 و S5 مدل 2020 برای بازار آمریکا

قیمت پایهٔ تیپ پریمیوم پلاس A۵ کوپه از ۴۶,۷۰۰ دلار آغاز می شود و چراغ های جلوی LED ماتریکس با دستیار نوربالا، آینه های جانبی تیره شوندهٔ خودکار، تودوزی چرمی در کنسول مرکزی و زیر آرنجی های روی درها، صفحه آمپر دیجیتالی ۱۲.۳ اینچی و حافظهٔ صندلی راننده را ارائه می کند. این تیپ به سیستم های کمک رانندهٔ بیشتری شامل سنسورهای پارک جلو و عقب، دستیار جانبی و سیستم پیش احساس عقب هم مجهز است؛ و نهایتاً قیمت تیپ بالا ردهٔ پرستیج هم از ۵۲,۶۰۰ دلار آغاز می شود. این تیپ از چراغ های جلوی ماتریکس با تکنولوژی لیزری، ناوبری MMI، سیستم صوتی Bang & Olufsen با ۱۹ بلندگو، دوربین دید اطراف، دستیار فعال خط، کروز کنترل تطبیقی با دستیار ترافیک، دستیار پارک، نمایشگر سربالا و سیستم تشخیص علائم راهنمایی و رانندگی بهره می برد.

قیمت و مشخصات آئودی A5 و S5 مدل 2020 برای بازار آمریکا

قیمت A۵ اسپرت بک با نسخهٔ کوپه تفاوتی ندارد اما نسخهٔ کابریولت گران تر است به گونه ای که قیمت آن در تیپ پایه از ۴۹,۹۰۰ دلار، در تیپ پریمیوم پلاس از ۵۳,۷۰۰ دلار و در تیپ پرستیج از ۵۹,۶۰۰ دلار آغاز می شود. کسانی که قصد خرید S۵ کوپه یا اسپرت بک را دارند نیز باید حداقل ۵۱,۹۰۰ دلار برای تیپ پایهٔ آن پرداخت کنند که این رقم در تیپ بالا ردهٔ پرستیج به ۶۰,۳۰۰ دلار می رسد. S۵ کابریولت تیپ پرستیج با قیمت ۶۸,۶۰۰ دلار نیز گران ترین عضو این خانواده محسوب می شود. آئودی A۵ و S۵ مدل ۲۰۲۰ از زمستان راهی نمایندگی های فروش در ایالات متحده خواهند شد.

قیمت و مشخصات آئودی A5 و S5 مدل 2020 برای بازار آمریکا

برچسب ها۲۰۲۰ آئودی A۵ - S۵ قیمت کابریولت کوپه
همرسانی نوشتار: