خودروهای تسلا با عابران پیاده حرف خواهند زد!

  1. جمعه ۲۷ دی ۹۸ ساعت ۱۷:۲۱ (۴ سال،۶ ماه قبل)
خودروهای تسلا با عابران پیاده حرف خواهند زد!
به گزارش فرانگر

آمریکا در ماه سپتامبر قانون “خودروهای ساکت” را وضع کرده و تعدادی از خودروسازان از آن زمان تاکنون سیستم های هشدار عابران پیاده جدیدی را برای هماهنگی با قوانین جدید معرفی نموده اند.

این سیستم ها معمولاً شامل یک جفت بلندگوی خارجی هستند که صدایی را برای هشدار درباره حضور یک خودروی هیبریدی یا الکتریکی ساکت پخش می کنند. صداهای یاد شده تا سرعت ۳۰ کیلومتر در ساعت پخش می شوند و با توجه به گفته ها می توانند جان افراد زیادی را حفظ کنند.

اگرچه سیستم های یاد شده با در نظر گرفتن فاکتورهای ایمنی توسعه یافته اند اما چندین شرکت نیز در حال بررسی استفاده های دیگر از سیستم ها هستند. هارمن در نمایشگاه XES اقدام به معرفی eESS کرد که بلندگوهای هشدار عابران پیاده را به سیستم صوتی خودرو ارتباط می دهد. این سیستم در حقیقت یک سیستم صوتی خارجی را ایجاد می کند که می تواند در مراسم های خارج از خانه همچون مهمانی ها و… بکار گرفته شود.

ظاهراً تسلا ایده ی متفاوتی دارد زیرا ایلان ماسک در توئیتر خود اعلام کرده محصولات این خودروساز به زودی با افراد سخن خواهند گفت. در کلیپ کوتاهی که همراه با جمله ی خبری ماسک منتشر شده یک دستگاه مدل ۳ را می بینیم که می گوید: “خب آنجا تنها نایست، سوار شو!”

خودروهای تسلا با عابران پیاده حرف خواهند زد!

مطمئنیم که مقامات دولتی از ایده ی تسلا در تبدیل یک سیستم ایمنی به ویژگی ای که بیشتر اسباب شوخی و خنده را فراهم می آورد استقبال چندانی نخواهند کرد اما حدس می زنیم محصولات تسلا قادر خواهند بود پیام های گوناگونی را منتقل کنند. احتمال هم دارد که راننده با یک میکروفون بتواند با عابران پیاده سخن بگوید. اگر این گونه باشد پس محصولات تسلا شبیه برخی خودروهای پلیس خواهند بود.

صرف نظر از چگونگی عملکرد این سیستم، به زودی شاهد محصولات سخنگوی تسلا خواهیم بود. احتمالاً این ویژگی از طریق به روزرسانی از راه دور به دست مشتریان تسلا خواهد رسید.

Teslas will soon talk to people if you want. This is real. pic.twitter.com/۸AJdERX۵qa— Elon Musk (@elonmusk) January ۱۲, ۲۰۲۰

برچسب هااخبار تکنولوژی
همرسانی نوشتار: