سرمایه گذاری تویوتا روی خودروهای پرنده

  1. جمعه ۲۷ دی ۹۸ ساعت ۱۷:۰۳ (۳ سال،۱۰ ماه قبل)
سرمایه‌گذاری تویوتا روی خودروهای پرنده
به گزارش فرانگر

تویوتا با دنیای خودروهای پرنده بیگانه نیست زیرا این خودروساز در سال ۲۰۱۷ مبلغ ۳۸۶۷۹۲ دلاری را به شرکتی فعال در این زمینه داده بود.

هم اکنون تویوتا ۳۹۴ میلیون دلار دیگر را در این زمینه سرمایه گذاری کرده است. این بار تویوتا در حال حمایت از شرکت هوایی جابی است که به عنوان شرکتی فعال در هوا و فضا که روی وسایل نقلیه عمودپرواز تمام الکتریکی کار می کند توصیف شده است. این شرکت به دنبال توسعه سرویس های حمل ونقل هوایی سریع، ارزان و بی صداست.

سرمایه گذاری قابل توجه تویوتا در این شرکت به معنی تبدیل شدن ژاپنی ها به سرمایه گذار اصلی شرکت جابی می باشد. دیگر سرمایه گذاران در کل ۱۹۶ میلیون دلار در این شرکت سرمایه گذاری کرده اند.

سرمایه گذاری تویوتا روی خودروهای پرنده

جدای از سرمایه گذاری چند میلیون دلاری، تویوتا با اشتراک گذاری تجارب خود در زمینه های تولید، کیفیت و کنترل هزینه ها به کمک شرکت جابی خواهد آمد. این امر به توسعه و تولید هواپیماهای eVTOL کمک خواهد کرد.

چیز زیادی درباره این وسیله نقلیه نمی دانیم اما در وب سایت جابی آمده که این شرکت در حال کار روی هواپیمای چهار نفره ای است که می تواند به سرعت ۳۲۲ کیلومتر در ساعت دست یافته و با یک بار شارژ مسافت بیش از ۲۴۰ کیلومتری را طی کند. تویوتا همچنین گفته که طراحی این وسیله نقلیه پرنده با نیازهای بازار حمل ونقل هوایی همخوانی خواهد داشت.

سرمایه گذاری تویوتا روی خودروهای پرنده

بدون تعجب چندانی، آکیو تویودا مدیرعامل این شرکت مطرح جهانی درباره همکاری با جابی ابراز خوش بینی کرده و گفته است:

حمل ونقل هوایی هدف بلندمدتی برای تویوتاست و اگرچه ما به فعالیت خود در صنعت خودرو ادامه می دهیم اما این بخش نیز ما را به آسمان متصل خواهد کرد. این یک ماجراجویی جذاب و جدید است که پتانسیل ایجاد تغییرات شگرف در حمل ونقل و زندگی آینده را دارد.

اگرچه بسیاری از افراد درباره علاقه ناگهانی خودروسازان به خودروهای پرنده سؤال می کنند اما تویوتا می گوید در حال توسعه تکنولوژی های جدید برای تبدیل شدن از یک خودروساز به کمپانی حمل ونقل است. تویوتا خاطرنشان ساخته کمپانی جابی به همه گیر شدن حمل ونقل هوایی کمک خواهد کرد.

برچسب هااخبار خودروی پرنده
همرسانی نوشتار: