تکذیب کامل گزارشات جدایی نیسان از رنو

  1. پنجشنبه ۲۶ دی ۹۸ ساعت ۱۲:۰۳ (۴ سال،۴ ماه قبل)
تکذیب کامل گزارشات جدایی نیسان از رنو
به گزارش فرانگر

رنو و نیسان گزارش های اخیر رسانه ها در مورد جدایی احتمالی را تکذیب کرده و می گوید اتحاد آن ها سالم و ایمن است. در این رابطه نیسان با صدور بیانیه ای گفته است:

برخلاف ادعاهای گزارش ها، نیسان به هیچ وجه به دنبال انحلال اتحاد نیست. این اتحاد منبع رقابت پذیری نیسان است و از طریق این اتحاد به رشد و سودآوری پایدار دست پیدا می کند. نیسان به دنبال ادامهٔ این بازی بُرد-بُرد برای همهٔ شرکت های عضو اتحاد خواهد بود

علاوه بر این، رئیس رنو «ژان دومینیک سنارد» نیز گفته است این اتحاد که میتسوبیشی را هم شامل می شود، مستحکم بوده و هرگز نمی میرد.

در گزارش قبلی از روزنامهٔ فایننشال تایمز از قول منابعی آگاه از این موضوع گفته شده بود که مدیران نیسان در حال تسریع برنامه ای مخفیانه برای جدایی از رنو حداقل در بخش مهندسی و تولید هستند. بلافاصله بعد از انتشار این گزارش، ارزش سهام رنو به پایین ترین میزان در شش سال اخیر رسید زیرا سرمایه گذاران نگران انحلال اتحاد با نیسان بودند. همچنین با انتشار این شایعات ارزش سهام نیسان هم به پایین ترین حد در طی هشت و نیم سال گذشته رسید.

تکذیب کامل گزارشات جدایی نیسان از رنو

از زمان دستگیری مدیرعامل پیشین اتحاد رنو-نیسان «کارلوس گوسن» در ژاپن هردو شرکت درگیر چالش های مالی بوده اند. گوسن نیز هفتهٔ گذشته در اولین حضور خود در انظار عموم از زمان فرار از ژاپن، در لبنان کنفرانس مطبوعاتی برگزار کرد و گفت مدیران نیسان می خواهند از تعهد خود به اتحاد خلاص شوند.

برچسب هااخبار
همرسانی نوشتار: