تویوتا لندکروزر جدید با قلبی هیبریدی معرفی می شود؟

  1. پنجشنبه ۲۶ دی ۹۸ ساعت ۱۱:۰۳ (۴ سال،۴ ماه قبل)
رندر نسل جدید تویوتا لندکروزر
به گزارش فرانگر

تویوتا لندکروزری که هم اکنون در بازار حضور دارد بیش از ۱۰ سال پیش معرفی شده است. این خودرو از سال ۲۰۰۸ تاکنون به روزرسانی های زیادی داشته است اما واضح است که هرچه سن لندکروزر بالاتر رفته به همان میزان فروشش پایین تر آمده است. البته این به معنی عدم آمادگی تویوتا برای معرفی نسل جدید شاسی بلند محبوب خودش نیست. خبر جدید رسانه ها که با اغراق و حدسیات زیادی همراه است نشان می دهد نسل بعدی لندکروزر در ماه آگوست و با قوای محرکه هیبریدی معرفی خواهد شد.

استفاده از قوای محرکه هیبریدی برای لندکروزر دور از ذهن نیست چراکه چند هفته پیش گفته شد تویوتا نام ونزا را برای تولید محصولی تمام الکتریکی زنده می کند و نسل بعدی سی نا نیز از قوای محرکه هیبریدی استفاده خواهد کرد.

رندر نسل جدید تویوتا لندکروزر

اما رسانه ها یک پله بالاتر رفته و می گویند لندکروزر از پیشرانه ۶ سیلندر ۳.۵ لیتری هیبریدی شده با قدرت ۲۹۵ اسب بخار و گشتاور ۳۵۶ نیوتون متر استفاده خواهد کرد. این مجموعه در واقع جایگزین پیشرانه ۸ سیلندر ۴.۶ لیتری کنونی می شود. این پیشرانه که در آمریکا موجود نیست خروجی ۳۱۳ اسبی و گشتاور ۴۶۰ نیوتون متری دارد. هنوز مشخص نیست که آیا پیشرانه ۵.۷ لیتری لندکروزر نیز ناپدید خواهد شد یا خیر.

موتور هیبریدی لکسوس

گفته می شود نسل جدید لندکروزر از پلتفرم TNGA که زیرساخت بسیاری از محصولات تویوتا را تشکیل می دهد سود خواهد برد. به این ترتیب لندکروزر جدید نه تنها ساختار فریم نردبانی خود را حفظ خواهد کرد بلکه وزنش نیز کاهش خواهد یافت. همچنین گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک این خودرو جای خود را به گیربکس CVT خواهد داد و یک سیستم چهار چرخ محرک فول تایم هم وجود خواهد داشت.

رندر نسل جدید تویوتا لندکروزر

نسل بعدی لندکروزر در بحث طراحی هم تغییراتی خواهد داشت هرچند به نظر می رسد تغییرات این خودرو تکاملی خواهد بود تا انقلابی. جلوپنجره خودرو شبیه دیگر محصولات اخیر تویوتا خواهد بود و کابین آن نیز پذیرای ۵ یا ۸ نفر خواهد شد.

تویوتا لندکروزر جدید با قلبی هیبریدی معرفی می شود؟

تویوتا لندکروزر جدید با قلبی هیبریدی معرفی می شود؟

تویوتا لندکروزر جدید با قلبی هیبریدی معرفی می شود؟

نسل جدید لندکروزر طبق شنیده ها در تابستان سال جاری میلادی ظاهر خواهد شد و احساس می کنیم به زودی نمونه های تست آن در خیابان ها رؤیت خواهند شد.

برچسب هااخبار تویوتا لندکروزر جدید شاسی بلند هیبریدی
همرسانی نوشتار: