معرفی نسخهٔ دوگانه سوز LPG داچیا داستر

  1. چهارشنبه ۲۵ دی ۹۸ ساعت ۱۴:۰۲ (۴ سال،۶ ماه قبل)
معرفی نسخهٔ دوگانه‌سوز LPG داچیا داستر
به گزارش فرانگر

داچیا در نمایشگاه خودروی بروکسل نسخهٔ دوگانه سوز بنزینی/LPG کراس اوور داستر را معرفی کرده است. این قوای محرکه که Tce ۱۰۰ Eco-G نام دارد و برای اولین بار در داستر معرفی شده است، بعداً برای دیگر محصولات داچیا شامل لوگان، ساندرو و استپ وی هم ارائه خواهد شد. این قوای محرکه اما در اصل نسخهٔ دوگانه سوز از موتور ۱ لیتری سه سیلندر توربوشارژ بنزینی جدیدی است که سال گذشته توسط داچیا معرفی شد.

داستر Eco-G به لطف این موتور دوگانه سوز، ضمن کاهش مصرف سوخت و تولید دی اکسید کربن، گشتاور بیشتری دارد. گشتاور این موتور با ۱۰ نیوتن متر افزایش به ۱۷۰ نیوتن متر رسیده درحالی که تولید دی اکسید کربن آن حدود ۱۰ درصد کاهش یافته است. از لحاظ مصرف سوخت نیز هرچند میانگین مصرف گاز یک موتور LPG کمی بیشتر است اما هزینهٔ کلی سوخت آن در هر کیلومتر در مقایسه با یک پیشرانهٔ بنزینی تا ۳۰ درصد و در مقایسه با موتور دیزلی تا ۸ درصد کمتر است.

معرفی نسخهٔ دوگانه سوز LPG داچیا داستر

در داستر مخازن مجزایی برای هردو سوخت بنزین و LPG تعبیه شده و راننده می تواند از طریق یک سوئیچ اختصاصی خودرو را روی بنزین یا LPG قرار دهد. هنگامی که مخزن LPG خالی شود نیز خودرو به طور خودکار روی حالت بنزین می رود. مخازن LPG داستر که از فولاد با مقاومت بالا ساخته شده، در جای چرخ زاپاس قرار گرفته اند که این یعنی از حجم صندوق بار کاسته نشده است. به گفتهٔ داچیا، این داستر دوگانه سوز با دو مخزن پُر سوخت می تواند بیش از هزار کیلومتر را طی کند.

معرفی نسخهٔ دوگانه سوز LPG داچیا داستر

برخلاف اکثر خودروها دوگانه سوزی LPG، به گفتهٔ داچیا مدل های Eco-G به لطف ویژگی های ایمنی می توانند از پارکینگ های زیرزمینی هم استفاده کنند. ازجملهٔ این ویژگی ها می توان به والف ایمنی، والف غیر برگشتی، محدودکنندهٔ جریان و یک شیر برقی اشاره کرد. داستر Eco-G به عنوان اولین خودروی مجهز به این قوای محرکهٔ دوگانه سوز، از همین ماه در فرانسه عرضه می شود. قیمت پایهٔ این خودرو ۱۲,۴۹۰ یورو است که با نسخهٔ بنزینی معادل آن تفاوتی ندارد.

برچسب هاداچیا دوگانه سوز کراس اوور
همرسانی نوشتار: